• Niedziela, 19 września 2021

    imieniny: Januarego, Teodora

Dziś w „Naszym Dzienniku”

Ocalone przed aborcją

Piątek, 10 września 2021 (00:01)

Sieć aborcyjna MSI Reproductive Choices ogłosiła, że w czasie ubiegłorocznej pandemii wykonała około 1,8 mln mniej aborcji.

MSI Reproductive Choices (dawniej Marie Stopes International) jest brytyjską siecią aborcyjną z ośrodkami w 37 krajach na świecie. Jednym z jej zapowiadanych celów jest rozszerzenie aborcji na życzenie. Warto zwrócić uwagę, że już od dawna prowadzi proaborcyjny lobbing polityczny i próbuje wywierać wpływy na rządy krajowe.

Jak wynika z rocznego raportu, w czasie pandemii COVID-19 w 2020 roku MSI zabiła 2,8 mln nienarodzonych dzieci. W 2019 roku było to aż 4,6 mln aborcji.

Dla MSI i innych grup aborcyjnych pandemia stanowiła niemałą trudność. MSI informowała o problemach z dostawami pigułek aborcyjnych i niższym zapotrzebowaniem na nie w Indiach.

W swoim raporcie proaborcyjna sieć stwierdza: „Krajowe blokady, ograniczenia podróży, opóźnienia w łańcuchu dostaw i brak zapasów poważnie wpłynęły na liczbę osób, które skorzystały z bezpiecznej aborcji i opieki poaborcyjnej u nas w ubiegłym roku”.

Trudno mówić o bezpiecznej aborcji, kiedy usiłuje się zabić osobę ludzką, posiadającą niezbywalne prawa do życia. Choć budzi nadzieję informacja, że ocalało blisko 2 mln dzieci, to jednak niepokoi to, że poszukiwane są inne sposoby na dokonywanie aborcji. Okazuje się bowiem, że sieć aborcyjna zapowiada rozszerzenie zabijania nienarodzonych dzieci innymi metodami, np. poprzez teleporadę medyczną. Co oznacza wysyłanie pocztą i dostarczanie pigułek aborcyjnych matkom do ich domów. Według prezentowanego raportu, MSI rozpoczęła już aborcje poprzez teleporadę medyczną w Wielkiej Brytanii i Afryce Południowej w 2020 roku, ale w najbliższej przyszłości planuje rozszerzenie działalności w Ghanie, Nepalu i Indiach.

 

Drogi Czytelniku,

cały artykuł jest dostępny w wersji elektronicznej „Naszego Dziennika”.

Zapraszamy do zakupu w sklepie elektronicznym

Jacek Sądej