• Niedziela, 19 września 2021

    imieniny: Januarego, Teodora

Dziś w „Naszym Dzienniku”

Uniki sędziów

Sobota, 4 września 2021 (08:12)

Sędziowie Sądu Najwyższego stosują obstrukcję i kierują się politycznymi przesłankami w sprawach frankowiczów – oceniają kredytobiorcy i prawnicy.

Izba Cywilna Sądu Najwyższego po raz drugi nie rozstrzygnęła kwestii prawnych dotyczących kredytów frankowych. Sędziowie skierowali natomiast pytania prejudycjalne do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, ale nie odnoszą się one do istoty sprawy. – Pytania w ogóle nie dotyczą kwestii frankowych, to są pytania dotyczące stricte ustroju wymiaru sprawiedliwości w Polsce – powiedział dziennikarzom rzecznik SN sędzia Aleksander Stępkowski. Dodał, że pytania skierowane do TSUE były już kilkukrotnie zadawane. – Propozycje odpowiedzi na pytania I prezes SN były przygotowane, sama problematyka kredytów została merytorycznie przygotowana do tego, żeby podjąć merytoryczne rozstrzygnięcie. Natomiast nie zdecydowano się na podjęcie tych merytorycznych rozstrzygnięć – podkreślił rzecznik prasowy SN.

Drogi Czytelniku! Więcej można przeczytać w papierowym  wydaniu „Naszego Dziennika” dostępnym w punktach sprzedaży prasy lub w wersji elektronicznej TUTAJ.

Zenon Baranowski