• Poniedziałek, 21 czerwca 2021

    imieniny: Alicji, Alojzego, Demetrii

Dziś w „Naszym Dzienniku”

Zeszli z drogi śmierci

Wtorek, 11 maja 2021 (00:01)

Te świadectwa są niezwykłe! Posłuchajmy osób, które z przemysłu aborcyjnego przeszły do ruchu pro-life. „Nawróceni aborcjoniści” to temat najbliższego webinaru, na który zaprasza Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka.

Niestety, osoby, które mają postawy anty-life, nie chcą słuchać argumentów obrońców życia. Ale nigdy nie może być sytuacji, że nam tych argumentów zabraknie.

– Ta wiedza jest potrzebna, by być odpornym na wszelkiego rodzaju manipulacje, by dzielić się z innymi prawdziwym, merytorycznym przekazem o życiu – zwraca uwagę Magdalena Guziak-Nowak, dyrektor projektów edukacyjnych i sekretarz Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka. Już jutro on-line poprowadzi webinar. Do udziału w nim zaproszeni są rodzice, wychowawcy, nauczyciele, katecheci, ale także młodzież. Celem spotkania jest poszerzenie wiedzy na temat mechanizmów aborcyjnej działalności.

Domagający się prawa do aborcji często zarzucają obrońcom życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci, że korzystają ze zmanipulowanych badań naukowych i kierują się wyłącznie kwestiami światopoglądowymi. – To nie jest prawda. Jest dokładnie odwrotnie, dowodzą tego również postawy aborcjonistów, którzy stali się gorliwymi obrońcami życia – akcentuje Guziak-Nowak.

Bohaterami najbliższego webinaru będą m.in.: Abby Johnson, Bernard Nathanson, Anthony Levatino oraz Carol Everett. Na przykładzie ich doświadczeń sekretarz Zarządu PSOŻC przedstawi strategię działania grup proaborcyjnych, która dziś jest realizowana na całym świecie.

– Osoby, o których opowiem, proceder aborcyjny, którym się zajmowały, nazywają wprost sposobem na biznes – zaznacza nasza rozmówczyni.

– Jesteśmy dzisiaj obserwatorami, widzami spektaklu urządzanego przez grupy proaborcyjne, który opiera się tylko i wyłącznie na kłamstwie. Bo konfrontacja z prawdą o aborcji prowadzi do totalnej zmiany postaw – dodaje.

Abby Johnson jest znana z filmu „Nieplanowane”, który opowiada jej historię. Gościła również w Polsce.

– Z aborcjonistki stała się obrończynią życia człowieka. Ona mówi do każdej kobiety, że nie możemy zgodzić się z aborcją, bo to jest zabicie dziecka, które nigdy, w żadnej sytuacji nie jest dobrym rozwiązaniem – wskazuje Magdalena Guziak-Nowak.

Z kolei historia życia Bernarda Nathansona dowodzi, że akcje aborcyjne nie są spontaniczne, jak próbuje się często wmówić społeczeństwu. – Akcje te są zaplanowane, sterowane, stoją za nimi środowiska mające na uwadze wyłącznie zysk finansowy – podkreśla.

 

Drogi Czytelniku,

cały artykuł jest dostępny w wersji elektronicznej „Naszego Dziennika”.

Zapraszamy do zakupu w sklepie elektronicznym

Małgorzata Bochenek