• Poniedziałek, 8 marca 2021

    imieniny: Jana, Beaty, Wincentego

Na wiślanym Zbiorniku Włocławskim pracują lodołamacze

Wtorek, 23 lutego 2021 (10:46)

Lodołamacze zajmują się kruszeniem powstałego zatoru lodowego. W planach jest dalsze udrażnianie rynny spływowej i przepuszczanie lodu przez zaporę.

Jak poinformowały Wody Polskie, lodołamacze „będą kontynuować kruszenie zatoru lodowego w gminie Nowy Duninów”. W komunikacie przekazano, że jednostki stacjonujące w porcie we Włocławku wyruszyły we wtorek na Zbiornik Włocławski nieco później – ze względu na gęstą mgłę oczekiwały na poprawę warunków nawigacyjnych.

„O godz. 8.30 dziesięć lodołamaczy ruszyło do akcji na Zbiorniku Wodnym Włocławek” – podały dzisiaj Wody Polskie. W informacji wyjaśniono, iż „planowane jest dalsze udrażnianie rynny spływowej i w przypadku korzystnych warunków wiatrowych przepuszczanie lodu przez stopień”, czyli tamę we Włocławku.

Jak podkreśliły Wody Polskie, stany wód na wodowskazach w rejonie Płocka spadają.

Wczoraj po południu do Włocławka dopłynęły z Gdańska dwa dodatkowe lodołamacze, aby wesprzeć jednostki pracujące na Zbiorniku Włocławskim przy kruszeniu zatoru lodowego. Z kolei w poniedziałek wieczorem służby informowały, że zator lodowy w rejonie Woli Brwileńskiej prawdopodobnie ruszył już nieco w dół rzeki. 

AB, PAP