• Poniedziałek, 8 marca 2021

    imieniny: Jana, Beaty, Wincentego

Spotkanie w Pałacu Prezydenckim

Poniedziałek, 22 lutego 2021 (19:24)

Dzisiaj w Warszawie doszło do spotkania przeydenta Andrzeja Dudy z premierem Mateuszem Morawieckim. Tematem rozmów był nowy program rządowy zawierający plany inwestycyjne i gospodarcze.

Jak przekazała Kancelaria Prezydenta na stronie internetowej, „priorytetem dla prezydenta Andrzeja Dudy jest walka z wciąż trwającą pandemią i skuteczne przeprowadzenie Narodowego Programu Szczepień, niemniej równie pilnej uwagi wymagają społeczne i gospodarcze skutki lockdownu” – podkreślono. „Dlatego prezydent chce wesprzeć rząd przy tworzeniu programu jak najszybszej odbudowy gospodarki po wielomiesięcznych obostrzeniach. Podczas spotkania omówiono zasady współpracy w tym zakresie ośrodka prezydenckiego z rządem” – czytamy na stronie internetowej Kancelarii.

Zaznaczono, że prezydent podczas spotkania zwracał uwagę na to, że „w centrum zmian wyznaczonych przez nowy plan inwestycyjny musi znaleźć się obywatel, który otrzyma wsparcie i wymierne zyski, dzięki dalszym głębokim reformom państwa”. „Dlatego sposobem na szybki powrót polskiej gospodarki na ścieżkę wzrostu jest wprowadzenie kompleksowych zmian, które obejmą nowe zasady rozwoju gospodarki i finansów publicznych. Zapewnią ulgi dla przedsiębiorców, wskażą rozwiązanie dla problemów ochrony zdrowia, pozwolą na utrzymanie niskiego bezrobocia, zapewnią wsparcie rodziny i podreperowanie jej budżetu oraz zagwarantują dalszą digitalizację usług publicznych” – podkreślono.

Ponadto KPRP przekazała, że „Program Nowy Ład dotyczyć będzie także mieszkań, edukacji, młodych, seniorów, rolnictwa, klimatu, energetyki czy kultury”. „Ma zawierać m.in. szereg projektów infrastrukturalnych i innowacyjnych. W ocenie Prezydenta program, będący silnym impulsem napędzającym gospodarkę, ma być też sygnałem dla inwestorów, że warto w Polsce rozwijać biznes” – można przeczytać na stronie internetowej kancelarii.

AB, PAP