• Poniedziałek, 8 marca 2021

    imieniny: Jana, Beaty, Wincentego

Dziś w „Naszym Dzienniku”

Postawmy na polskie leki

Poniedziałek, 22 lutego 2021 (10:22)

Produkcja farmaceutyczna, bo o tę gałąź przemysłu chodzi, liczy na pozytywne zapisy w Nowym Polskim Ładzie. Jest to zapowiedziany przez premiera program odbudowy gospodarczej kraju po pandemii.

Farmaceuci chcą, by była w nim uwzględniona strategia budowy bezpieczeństwa lekowego Polski w oparciu o potencjał krajowego przemysłu farmaceutycznego.

– Apelujemy, aby w tym planie działań całego rządu wytyczyć strategię rozwoju przemysłu farmaceutycznego w oparciu o nasz kapitał, czyli prywatne i państwowe firmy farmaceutyczne produkujące w Polsce leki. Będzie ona stanowić wspólny kompas dla resortów mających wpływ na rozwój branży. Zagwarantuje to Polakom bezpieczeństwo lekowe i przyniesie pozytywne efekty dla polskiej gospodarki w perspektywie następnych lat – wyjaśnia w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” Krzysztof Kopeć, prezes Polskiego Związku Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego. Dodaje, że firmy produkujące leki w Polsce wystosowały w tej sprawie list otwarty do premiera Mateusza Morawieckiego.

O argumentach przemawiających za tym, aby nowy kierunek działań rządowych uwzględniał także inwestycje w branżę farmaceutyczną, można przeczytać w dzisiejszym „Naszym Dzienniku”. Do nabycia w wersji papierowej w kiosku lub w wersji elektronicznej TUTAJ.

APW