• Piątek, 14 maja 2021

    imieniny: Macieja, Bonifacego

Dziś w „Naszym Dzienniku”

Co wykaże badanie?

Czwartek, 18 lutego 2021 (02:05)

Polski specjalista weźmie udział w zaplanowanej na dzisiaj sekcji zwłok Polaka, który został zagłodzony w szpitalu w Plymouth.

Brytyjska placówka jako oficjalną przyczynę jego śmierci podała zapalenie płuc. Część rodziny wystąpiła z wnioskiem o przeprowadzenie oficjalnej sekcji zwłok, a strona brytyjska wyraziła na nią zgodę. Krewni pana Sławomira nie zgadzają się z podaną przez Brytyjczyków wersją. – Nie wiemy, co będzie dalej, w przypadku gdy przyczyną śmierci okaże się zagłodzenie, a nie zapalenie płuc – mówi „Naszemu Dziennikowi” siostra S.R. – To będzie na pewno trudna dla wszystkich sytuacja. Jak wskazać winnego? I czy Polska będzie oskarżać brytyjskich lekarzy? – zastanawia się. Jeszcze nie wiadomo, kiedy poznamy wyniki sekcji.

Rodzinie udało się też uzyskać zmianę decyzji, by nie kierował nią ten sam lekarz, który – jeszcze w grudniu ub. roku po przyjęciu pana Sławomira na oddział – podpisał zgodę na wykorzystanie jego organów do przeszczepów. Uznano argumenty rodziny o konflikcie interesów. Sekcja zostanie przeprowadzona w innej placówce medycznej i z udziałem polskiego specjalisty.

 

Drogi Czytelniku,

cały artykuł jest dostępny w wersji elektronicznej „Naszego Dziennika”.

Zapraszamy do zakupu w sklepie elektronicznym

Maciej Stanisławski