• Środa, 4 marca 2026

    imieniny: Kazimierza, Łucji, Witosławy

Nowy selekcjoner w lipcu

Środa, 27 czerwca 2012 (14:35)

Nie zostanie wybrany dziś nowy selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski. Rzecznik PZPN Agnieszka Olejkowska poinformowała, że decyzja o wyborze trenera zapadnie 10 lipca.

- Szanse na wybór selekcjonera w środę oceniam pół na pół. Nie wiem, jaka będzie decyzja członków zarządu. Myślę, że wiceprezes związku ds. szkolenia Antoni Piechniczek przedstawi kandydatury, a zarząd będzie nad nimi dyskutował - powiedziała rzecznik PZPN Agnieszka Olejkowska. - Kandydaci nie pojawią się dziś na obradach, nie ma w programie posiedzenia rozmów z nimi. Wiem, że wiceprezes Piechniczek rozmawiał telefonicznie z Waldemarem Fornalikiem (trener Ruchu Chorzów wymieniany jest jako faworyt objęcia funkcji selekcjonera). Na skrzynkę e-mailową PZPN przyszło kilkanaście aplikacji, głównie od zagranicznych szkoleniowców. W tym gronie był m.in. Szwed Sven-Goran Eriksson. Prawdopodobnie jednak zarząd będzie optował za Polakiem, m.in. ze względów komunikacyjnych - dodała.

Witold Dawidowski, członek zarządu, przyznał natomiast, że nie widzi takiej potrzeby, aby już dziś podejmować decyzję o wyborze selekcjonera. - Nie ma pośpiechu. Ale na pewno będzie dyskusja – poinformował Dawidowski.

Oficjalnymi kandydatami na selekcjonera reprezentacji Polski jest Henryk Kasperczak, Waldemar Fornalik, Maciej Skorża i Piotr Nowak i Michał Probierz. Antoni Piechniczek, który doprowadził Biało-Czerwonych do trzeciego miejsca mistrzostw świata w 1982 roku, zaznaczył, że sprawa jest poważna.  - Nie chciałbym wychodzić przed szereg, bo czeka nas dyskusja przed podjęciem decyzji. Wybór selekcjonera to nie jest prywatna sprawa Grzegorza Laty czy moja. Wszystkie scenariusze są możliwe - powiedział wiceprezes PZPN ds. szkoleniowych Piechniczek.

MM, PAP