• Czwartek, 21 października 2021

    imieniny: Jakuba, Urszuli, Hilarego

40 dni postu

Sobota, 31 października 2020 (18:32)

Czterdzieści dni postu podejmijmy już od 2 listopada i zakończymy 11 grudnia w wigilię święta Matki Bożej z Guadalupe.

W sytuacji, w jakiej jest nasza Ojczyzna, w jakiej jesteśmy my, Polacy, chrześcijanie, pragnę zaproponować i prosić o zorganizowanie w parafii, grupach modlitewnych, ze swoimi znajomymi czterdzieści dni postu – jako pokutę, przebłaganie Pana Boga w Trójcy Jedynego oraz zanoszenie prośby o Boże Miłosierdzie nad Polską, nad nami.

Czterdzieści dni postu podejmijmy już od 2 listopada i zakończymy 11 grudnia w wigilię święta Matki Bożej z Guadalupe (12 grudnia). Matka Boża z Guadalupe jest nazwana Patronką i Obroćzynią życia poczętego.

Można zorganizować grupę 40 osób i każda osoba podejmuje się postu i modlitwy, ofiarowania Mszy Świętej i Komunii Świętej jeden raz. Może też być grupa 7 osób i w ciągu czterdziestu dni wybrać jeden dzień tygodnia. W akcie pokuty obok postu ofiarujmy bolesną część Różańca Świętego.

Zorganizowanie czterdziestodniowego postu połączmy z udziałem w modlitewnym szturmie, jakim jest trwający w dniach od 1 do 8 listopada Różaniec do Granic Nieba oraz w trwającej od 28 października nowennie (odmówienie Litanii do Świętego Jana Pawła II) za Ojczyznę, do której zachęca nas o. Tadeusz Rydzyk.

Bardzo proszę o modlitewną mobilizację wszystkich Czytelników „Naszego Dziennika”, członków wszystkich wspólnot kościelnych. Dzisiaj, jak nigdy wcześniej, trzeba nam wielkiej mobilizacji i łączyć się na wspólnej modlitwie, by ratować Polskę.

Na wiosnę, gdy zaczęła się w naszej Ojczyźnie epidemia ks. abp Wacław Depo zwrócił się do wszystkich wiernych, abyśmy w oknach zapalali święcone świece i umieszczali wizerunek Matki Bożej. Uczyńmy to teraz na nowo, zapalając świece każdego dnia, zwłaszcza w Godzinie Bożego Miłosierdzia o 15.00 i podczas Apelu Maryjnego.

Przez post i modlitwę prośmy Pana Boga, aby nasze świątynie były bezpieczne, o bezpieczeństwo dla osób duchownych i wszystkich, którzy bronią poczęte życie, bronią Polskę. Prośmy Matkę Najświętszą, by nie było ograniczeń w ilości osób w kościołach, w Narodowym Sanktuarium na Jasnej Górze, w Gietrzwałdzie, w Łagiewnikach. Módlmy się za sprawujących władzę, podejmujących trudne decyzje, by uwierzyli, że Pan Bóg i Jego moc są silniejsze od koronawirusa.

Ludzkie działania bez potęgi modlitwy mogą przynieść tylko większe żniwo śmierci. Niech nasz Pan i Zbawiciel Jezus Chrystus, który jest jednocześnie Uzdrowicielem, czekający na nas w Tabernakulum i podczas każdej Mszy Świętej, nie będzie osamotniony w polskich kościołach.

Niech przez czterdziestodniowy post zanoszone w tym czasie modlitwy, ofiarowane Msze Święte z Komunią Świętą, łaska Boża przemienią nasze serca, serca wszystkich Polaków, by została ocalona nasza Ojczyzna, by Kościół cieszył się wolnością i by Pan Bóg w Trójcy Jedyny był uwielbiony w naszych świątyniach. Serdecznie pozdrawiam wszystkich Czytelników.

Urszula Strynowicz, krajowy koordynator Wspólnot Nieustającego Różańca Świętego

Urszula Strynowicz