• Czwartek, 22 października 2020

    imieniny: Filipa, Halki, Korduli

Prognoza pogody na dziś i jutro

Poniedziałek, 28 września 2020 (07:05)

Jak podaje IMGW, Europa wschodnia oraz częściowo północna i zachodnia jest w zasięgu wyżów. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtują układy niskiego ciśnienia.

Polska jest pod wpływem rozległego niżu znad Bałkanów. Nad krańce południowe nasuwa się ciepły front atmosferyczny. Przeważającą część kraju obejmuje chłodne powietrze polarne morskie, tylko nad dzielnice południowe zacznie napływać nieco cieplejsza masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1002 hPa i będzie się wahać.

Dziś zachmurzenie umiarkowane i duże. W południowej połowie kraju oraz na zachodzie wybrzeża opady deszczu. Temperatura maksymalna od 14 st. C na południowym zachodzie do 18 st. C na północnym wschodzie i nad morzem, w dolinach górskich od 11 st. C do 13 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-wschodni. W Tatrach wiatr bardzo silny, do 65 km/h, w porywach do 100 km/h, stopniowo słabnący.

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami w północnej połowie kraju. Od wschodniej części Pomorza po Podlasie i Suwalszczyznę bez opadów. W pozostałej części kraju okresami opady deszczu, wysoko w Tatrach deszczu ze śniegiem. W drugiej części nocy lokalnie, zwłaszcza w dolinach górskich, mgły ograniczające widzialność do 100 m. Temperatura minimalna od 7 st. C do 12 st. C, w rejonach podgórskich około 5 st. C. Wiatr słaby, zmienny, tylko na północnym wschodzie okresami umiarkowany, wschodni.

Jutro zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami, z wyjątkiem krańców północnych, opady deszczu. Temperatura maksymalna od 14 st. C na południowym zachodzie do 19 st. C na północnym wschodzie, w dolinach górskich od 11 st. C do 13 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, głównie z kierunków północnych i wschodnich.

Dziś w Warszawie zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Temperatura maksymalna 17 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i wschodni.

W nocy zachmurzenie umiarkowane wzrastające do dużego. Nad ranem możliwe słabe opady deszczu. Temperatura minimalna 11 st. C. Wiatr słaby, wschodni i północno-wschodni.

Jutro w stolicy zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna 16 st. C. Wiatr słaby, północno-wschodni.

JG, PAP