• Sobota, 15 sierpnia 2020

    imieniny: Marii, Napoleona, Stelli

Prezydent: Rodzina to fundamentem rozwoju

Sobota, 1 sierpnia 2020 (13:33)

Prezydent Andrzej Duda spotkał się dzisiaj z przedstawicielami Związku Dużych Rodzin „Trzy plus”.

Dla Polski, Europy i świata rodzina jest fundamentem rozwoju; gdyby nie było rodziny, nie byłoby następnych pokoleń, a wtedy nasze państwo by znikło – powiedział dzisiaj prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z przedstawicielami Związku Dużych Rodzin „Trzy plus”.

Prezydent przekonywał, że podchodzi z ogromnym szacunkiem do rodzin, „zwłaszcza takich, w których jest więcej dzieci, w których rodzice decydują się ponosić w większym stopniu trud wychowawczy”. – Uważałem i uważam za niezwykle ważne z punktu widzenia państwowego, [...] że rodzina stanowi fundament rozwoju państwa – powiedział.

– Gdyby nie było rodzin, gdyby nie przychodziły na świat dzieci i gdyby nie były wychowywane w rodzinach, [...] to nie byłoby następnych pokoleń, a zatem państwo nasze by znikło – podkreślił Andrzej Duda.

Jak mówił, „rodzina jest czymś nieocenionym dla Polski, dla Europy, dla świata – jest w ogóle fundamentem rozwoju”.

– Chciałbym, by przede wszystkim młodzi ludzie w Polsce mieli odwagę mieć dzieci, nie bali się brać na siebie tej odpowiedzialności, żeby je wychowywali i żeby przekazywali dzieciom naszą tradycję, kulturę, to co tak ważne narodowo- i państwowotwórcze – przekonywał prezydent. Jak dodał, „to jest wielka wspaniała rola, którą polska rodzina realizuje; to niewyobrażalna wdzięczność dla wszystkich, którzy ponoszą ten wychowawczy trud”.

Andrzej Duda wyraził jednocześnie nadzieję, że „rodziny wielodzietne odczuwają, że państwo polskie ich szanuje i bierze udział w procesie wychowawczym poprzez wsparcie dawane rodzicom na tyle, na ile może, zwłaszcza w tym ujęciu materialnym”.

Podziękował również przedstawicielom Związku Dużych Rodzin i Europejskiej Konfederacji Dużych Rodzin „za całą działalność na rzecz rodziny”. Podkreślił, że to ich działania „wskrzesiły w Polsce na powrót rzeczywistą troskę o rodzinę”.

AB, PAP