• Niedziela, 27 września 2020

    imieniny: Wincentego, Amadeusza

Dziś w „Naszym Dzienniku”

Niedozwolone terapie

Sobota, 23 maja 2020 (02:11)

Albania została trzecim krajem Europy, w którym zakazano prowadzenia terapii pomagających wyjść z homoseksualizmu.

Wiążącą decyzję w tej sprawie podjęło w ubiegłym tygodniu zrzeszenie albańskich psychologów, które zakazało praktykowania tzw. terapii konwersyjnych. Trudno będzie wyłamać się spod tego dyktatu, ponieważ wszyscy zarejestrowani terapeuci (ok. 600) w tym prawie trzymilionowym kraju muszą należeć do zrzeszenia, by legalnie prowadzić swoją praktykę. – To ostateczna decyzja i nie musi przechodzić przez proces legislacyjny, by mogła wejść w życie – poinformował Altin Hazizaj, przewodniczący zrzeszenia w rozmowie z agencją AFP.

Ideologia zamiast demokracji

Z nieukrywaną satysfakcją decyzję psychologów przyjęła organizacja działająca na rzecz tzw. praw osób LGBT, Pink Embassy w Albanii. W wydanym oświadczeniu oceniła, że to krok „ogromnie ważny dla młodzieży LGBT”.

Organizacja próbuje manipulować danymi, oceniając, że rodzice często zmuszają swoje dzieci do poddania się terapii konwersyjnej. Jednak sam Hazizaj przyznał, że są to przypadki marginalne, bo praktyka leczenia z homoseksualizmu w Albanii nie jest powszechna. – Przyzwalanie na nią było wystarczająco poważnym problemem – dodał enigmatycznie.

Jak poinformowała Agencja Reutera, alabański rząd nie skomentował jeszcze decyzji zrzeszenia psychologów.

W ocenie dr. Artura Dąbrowskiego, prezesa Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej, ta sytuacja po raz kolejny pokazuje, jak mniejszość dyktuje swoje postulaty większości. I to właściwie poza procedurą demokratyczną.

 

Drogi Czytelniku,

cały artykuł jest dostępny w wersji elektronicznej „Naszego Dziennika”.

Zapraszamy do zakupu w sklepie elektronicznym

Aneta Przysiężniuk-Parys