Prośba o pomoc dla misjonarzy w Peru
Środa, 13 maja 2020 (17:26)Arcybiskup Wacław Depo poprosił o wsparcie dla polskich misjonarzy pracujących w Peru.
„Ks. Rafał Kipigroch, wicerektor Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Iquitos (Wikariat Apostolski San José del Amazonas), wraz z rektorem i alumnami został zarażony koronawirusem i jest w poważnym stanie. Ks. Kamil Tokarz, proboszcz Parafii Katedralnej pw. św. Józefa Rzemieślnika w Indianie (Wikariat Apostolski San José del Amazonas), informował o dramatycznej sytuacji, braku nie tylko lekarstw i środków ochrony, ale także podstawowych artykułów spożywczych” – pisze abp Depo.
Metropolita częstochowski wskazuje na „odpowiedzialność za naszych współbraci, którzy wyruszają na krańce świata, by tam pełnić posługę misyjną i mamy szczególny obowiązek pośpieszyć im z pomocą. Zwłaszcza teraz, gdy ich i tak niełatwa dotąd praca została jeszcze bardziej utrudniona przez epidemię”.
Arcybiskup Depo prosi przede wszystkim o modlitwę, a także „o szczodry dar kapłańskich serc” i przesyłanie pieniędzy na konto bankowe archidiecezji częstochowskiej. Pieniądze te będą przekazane kapłanom w Peru.
„Ponieważ pomoc jest pilna, zbiórka trwać będzie do 31 maja br.” – zaznacza abp Depo. „Proszę o przekazanie prośby o modlitwę i wsparcie finansowe za pośrednictwem parafialnych stron internetowych i mediów społecznościowych, a także zamieszczając je w parafialnych biuletynach oraz na tablicach ogłoszeń” – pisze abp Depo.
AB, KAI