• Piątek, 3 kwietnia 2020

    imieniny: Pankracego, Ryszarda

Fundacja Małych Stópek zbiera na respiratory

Czwartek, 26 marca 2020 (13:07)

Organizacja od lat znana jest z działań uwrażliwiających na wartość ludzkiego życia – zwłaszcza dzieci nienarodzonych. Tym razem prowadzi zbiórkę na zakup respiratorów.

Jak podkreśla jej prezes, ks. Tomasz Kancelarczyk, fundacja i jej darczyńcy wielokrotnie dawali dowód, że wiedzą, co jest najważniejsze. – Najczęściej ratowaliśmy maleńkie, nienarodzone życie. Ale w dobie trwającej pandemii przyszedł czas, by stanąć w obronie życia dorosłego człowieka, choć w chorobie bezradnego jak każde nienarodzone maleństwo – apeluje.

Kapłan prowadzoną zbiórkę sam rozpoczął od wpłaty 1000 zł, chcąc zachęcić innych do szczodrości. Efekt był natychmiastowy.

– W ciągu niespełna dwóch dni udało się nam już zebrać ponad połowę pieniędzy potrzebnych na zakup jednego respiratora. A to suma niemała, bo koszt jednego takiego urządzenia to około 100 tys. zł. Dziękujemy ludziom dobrej woli, że tak szybko i ofiarnie odpowiedzieli na naszą akcję oraz dalej zachęcamy do jej wspierania – opisuje ks. Kancelarczyk.

Darowizny na akcję prowadzoną przez fundację można przekazywać na konto 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120 (dla przelewów zagranicznych przed numerem konta należy dodać „PL”). Jako adresata podać trzeba: Fundacja Małych Stópek, ul. Świętego Ducha 9, 70-205 Szczecin. Konieczny jest dopisek: DAROWIZNA SZPITAL.

Fundacja Małych Stópek została powołana do życia 5 kwietnia 2012 roku. Misją fundacji jest ochrona każdego nienarodzonego dziecka, bez względu na warunki i okoliczności, w jakich się poczęło, oraz promocja odpowiedzialnego rodzicielstwa. Działania te są realizowane poprzez edukowanie młodzieży, promowanie wartości ludzkiego życia, formację duchową i intelektualną, jak również poprzez pomoc specjalistyczną i materialną. Szczegółowe informacje o organizacji dostępne są pod adresem www.dlazycia.info.