• Sobota, 26 września 2020

    imieniny: Justyny, Damiana, Kosmy

W obronie nienarodzonych. Przyłącz się do modlitwy

Środa, 25 marca 2020 (16:56)

Drodzy Czytelnicy „Naszego Dziennika", włączmy się w modlitwę w obronie nienarodzonych. Niech przyświeca nam motto: „Jeżeli najbardziej niewinne i bezbronne dziecko nie może czuć się bezpiecznie w jakimś społeczeństwie, wówczas już nikt bezpiecznie czuć się w nim nie może” (Sługa Boży ks. kard. Stefan Wyszyński).

Pierwsze modlitewne czuwanie w intencji nienarodzonych będzie miało miejsce – 28 marca 2020 r. w sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie. Włączmy się w nie, modląc się Koronką do siedmiu boleści Maryi. Rozważamy pierwszą boleść Matki Bożej Bolesnej „Proroctwo Symeona” jako ekspiacja za wszystkie nienarodzone dzieci zabite w łonach  matek – o ustanowienie prawa chroniącego każde życie.

Przyłączcie się do naszej modlitwy. Koronkę znajdziecie TUTAJ


Z powodu epidemii koronawirusa oraz ograniczeń liczebności osób w naszych kościołach zwracam się z serdeczną prośbą do wszystkich zatroskanych o losy Kościoła i Ojczyzny o modlitwę w tej intencji w swoich domach.

W sposób duchowy łączmy się z Matką Bożą Panią Gietrzwałdzką obecną w Gietrzwałdzie i w Jej sanktuarium.
Zjednoczmy się na wspólnej modlitwie w naszych rodzinach, ze znajomymi. Prośmy  o modlitwę w intencji nienarodzonych dzieci (szczególnie 28 marca) członków różańcowych i wszystkich maryjnych  wspólnot będących w parafii.

Modlitwę odmawianą w naszych domach przez wszystkie osoby, które się do niej włączą, Księża Kanonicy, którzy są stróżami sanktuarium w Gietrzwałdzie, będą podczas Mszy Świętej sprawowanej o godz. 12.00 zanosili do Pana Boga w Trójcy Jedynego przez wstawiennictwo Matki Bożej Pani Gietrzwałdzkiej.

Ekspiacja za wszystkie zabite dzieci oraz ustanowienie prawa zabraniającego zabijania dzieci jest dla naszej Ojczyzny w obecnej chwili najważniejszą sprawą.
Pomimo wielu trudności z powodu choroby wywołanej koronawirusem Pan Bóg daje ludzkości, także naszej Ojczyźnie, jeszcze czas na opamiętanie się i na porzucenie drogi zła, grzechu. Jeżeli nie wykorzystamy tego czasu, nie porzucimy grzechu, nie zaczniemy pokutować, możemy się spodziewać, że przyjdą kolejne kary, inne bolesne doświadczenia.

Niech dzień 28 marca będzie też dniem przeproszenia wszystkich dzieci na świecie i milionów zabitych dzieci w naszej Ojczyźnie za to, że nie pozwolono im się narodzić, że nie zaznały miłości matki i ojca. Prośmy te dzieci o wstawiennictwo, by polski parlament zajął się niezwłocznie ustanowieniem prawa chroniącego każde życie od poczęcia.


Zwracam się z prośbą o odmówienie tego dnia w swoich domach bolesnej części Różańca Świętego, Koronki do Bożego Miłosierdzia oraz modlitwy do Matki Bożej Bolesnej.
Niech nasza modlitwa będzie zanoszona do Pana Boga przed wizerunkiem Matki Bożej i przy zapalonej świecy. Jeżeli możliwe, łączmy się z sanktuarium w Gietrzwałdzie o godz. 12.00. Ta godzina jest jednocześnie godziną, w której odmawiamy modlitwę Anioł Pański. Postarajmy się też o ofiarowanie w tych intencjach Mszy Świętej i Komunii Świętej w świątyni lub – duchowo – w domach, słuchając transmisji w radio lub w telewizji.

Proszę Czytelników „Naszego Dziennika” do zakładania w swoim środowisku, parafii Wspólnoty Nieustającego Różańca Świętego. Więcej informacji o Wspólnotach, program czuwania ekspiacyjnego w dniu 28 marca, Koronka i modlitwy do Matki Bożej Bolesnej na stronie internetowej: www.rozaniec24.pl, do której zachęcam gorąco.

Krajowy Koordynator Wspólnot Nieustającego Różańca Świętego

Urszula Strynowicz