• Piątek, 3 kwietnia 2020

    imieniny: Pankracego, Ryszarda

Ceny zryczałtowane

Poniedziałek, 16 marca 2020 (21:52)

Rejsy w ramach rządowej operacji #LOTdoDomu są wyceniane zgodnie z rządowymi ustaleniami – zapewnił prezes LOT Rafał Milczarski. Dodał, że są to rejsy rozpoczynające się od oznaczeń LO 8000.

 

Jak podkreślił w rozmowie z PAP Rafał Milczarski, w mediach pojawia się wiele nieprawdziwych informacji na temat cen oferowanych biletów.

„Jedyne rejsy, które polecą w ramach operacji #LOTdoDomu to są rejsy z zakresu numeracyjnego od LO 8000 do LO8999. To są rejsy realizowane na zlecenie Rządu RP w cenach zryczałtowanych, ustalonych z Kancelarią Prezesa Rady Ministrów” – wyjaśnił Milczarski.

Dodał, że systemy rezerwacyjne LOT-u połączone są z międzynarodowymi systemami rezerwacji i sprzedaży biletów, w których widoczne są również ceny na połączenia przesiadkowe, „łączone z innymi przewoźnikami, które zgodnie z regulacjami prawnymi nie mogą zostać obecnie zrealizowane”. „Systematycznie usuwamy takie przesiadkowe rejsy codesharowe z naszego systemu rezerwacyjnego” – podkreślił Milczarski.

„Apeluję, aby przy rezerwacji biletów w ramach operacji LOTdoDomu pasażerowie każdorazowo weryfikowali, czy rejs, na który kupują bilet, jest bezpośrednim połączeniem LOT-u z oznaczeniem rejsu z zakresu LO8000 – LO8999” – dodał.  

Operacja „LOT do domu”, która jest organizowana przez polski rząd i Polskie Linie Lotnicze LOT, trwa do 28 marca. W jej ramach organizowane są specjalne rejsy czarterowe w różne regiony świata, aby umożliwić powrót do domu polskim obywatelom i uprawnionym do tego cudzoziemcom.

Na stronie https://LOTdoDomu.com można sprawdzić daty i miejsca, z których w najbliższym czasie polecą do Polski samoloty LOT-u. Czartery odbierają podróżnych z terenu Europy, a także z Azji czy Ameryki. Obejmują miejsca dotychczas nieobecne w siatce połączeń LOT-u, np. Maltę czy Reykjavik. Aktualna lista rejsów i link do rezerwacji dostępne są na: https://www.lot.com/pl/pl/lot-do-domu.

We wtorek są zaplanowane m.in. rejsy z Chicago, Nowego Jorku, Toronto, Aten, Malagi i z Tel Awiwu.

Jak poinformował LOT, obowiązują zryczałtowane stawki za rejs. Ich wysokość zależy od kierunku, z którego realizowany będzie przelot: 400-800 zł w granicach Europy i 1,6 tys. – 2,4 tys. zł za przelot dalekiego zasięgu. „Pozostałą kwotę dopłaci polski rząd” – wskazano. LOT podkreślił, że zabezpieczył dla każdej załogi samolotu specjalne środki ochrony: profesjonalne maseczki wyposażone w filtr, rękawiczki, żele antybakteryjne i bezdotykowe termometry. „W przypadku rejsów do krajów podwyższonego ryzyka środki ochrony zostały jeszcze bardziej wzmocnione” – zaznaczono. Catering, jak dodano, będzie podawany w opakowaniach jednorazowych, a po każdym rejsie samolot zostanie zdezynfekowany.

RP, PAP