• Piątek, 3 kwietnia 2020

    imieniny: Pankracego, Ryszarda

Całodobowa infolinia o koronawirusie

Środa, 26 lutego 2020 (14:10)

Narodowy Fundusz Zdrowia uruchomił specjalną linię dotyczącą postępowania w sytuacji podejrzenia zarażenia koronawirusem.

W środę w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyła się konferencja prasowa ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego i szefa KPRM Michała Dworczyka.

Podczas konferencji minister Szumowski poinformował, że w Polsce nadal nie ma żadnego potwierdzonego przypadku koronawirusa. „Natomiast na pewno takie przypadki w ciągu najbliższego czasu będą” – zaznaczył.

Powiedział, że uruchamiana jest infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem. Numer infolinii to 800 190 590. Jest ona czynna całą dobę, we wszystkie dni tygodnia.

„Uruchamiamy również akcję informacyjną dotyczącą zachowania się w sytuacji podejrzenia zakażenia i postępowania we wszystkich międzynarodowych połączeniach Polskich Kolei Państwowych” – poinformował Szumowski. „W związku z tym w kolejach również będziemy rozdawali informacje pasażerom, którzy przyjeżdżają do kraju” – powiedział.

 

AB, PAP