• Piątek, 3 kwietnia 2020

    imieniny: Pankracego, Ryszarda

Strzelanina w Hanau

Czwartek, 20 lutego 2020 (13:37)

Dziewięć osób nie żyje, a co najmniej pięć jest ciężko rannych po ataku na bary w Hanau. Mężczyzna podejrzany o udział w zamachu został znaleziony martwy w swoim mieszkaniu.

Z dotychczasowych ustaleń policji wynika, że pierwszy atak na bar miał miejsce w środę w śródmieściu Hanau około godziny 22.00. Do baru z wodnymi fajkami wtargnął zamachowiec i zastrzelił z pistoletu trzy osoby, co najmniej jedną poważnie ranił. Świadkowie mówią, że zamachowców mogło być kilku i po ataku odjechali spod baru czarnym samochodem. 

Drugi atak miał miejsce kilkanaście minut później, w podobnym barze oddalonym o 2,5 km, w dzielnicy Kesselstadt. Tutaj zamachowiec/zamachowcy zastrzelili pięć osób i pięć ranili. Świadkowie napadu w relacji regionalnej rozgłośni radiowej mówili, że słyszeli osiem lub dziewięć strzałów, nie są też zgodni, czy zamachowiec był jeden, czy też było ich kilku. 

Policja przeczesuje miasto z pomocą helikopterów. Drogi wyjazdowe z miasta są zablokowane. Do Hanau przyjeżdżają dodatkowe oddziały policji z sąsiednich miast.

Policja nie komentuje doniesień mediów, w tym Bildu, który podał informację o aresztowaniu przez policję podejrzanego o udział w zamachu oraz hipotezę, iż był on skierowany przeciwko Kurdom. Policja nie podaje do publicznej wiadomości nazwisk ofiar ani ich pochodzenia.

Hanau położone jest około 20 kilometrów na wschód od Frankfurtu nad Menem i ma prawie 100 tys. mieszkańców. 

RP, PAP