• Piątek, 3 kwietnia 2020

    imieniny: Pankracego, Ryszarda

Pożegnanie

Pasterz bliski rodzinie

Poniedziałek, 20 stycznia 2020 (02:45)

Mówił, że rodziny są miejscem, w którym chce zasłużyć na życie wieczne. Śp. ks. bp Stanisław Stefanek odszedł po nagrodę do Pana w piątek, 17 stycznia, o godz. 17.30, w Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej. Miał 84 lata, w kapłaństwie przeżył 61.

 

Niestrudzony obrońca Kościoła, Narodu, Radia Maryja, orędownik życia i gorący patriota. Długoletni ordynariusz łomżyński i dyrektor Instytutu Studiów nad Rodziną w Łomiankach. Pan Bóg postawił Go w miejscu, gdzie toczą się kluczowe zmagania o przyszłość ludzkości. Już dziś wyraźnie widać, że Jego posługa była opatrznościowa dla Kościoła i Polski w czasie, gdy centrale antyewangelizacyjne wypowiedziały wojnę cywilizacji chrześcijańskiej, by zniszczyć Boży zamysł małżeństwa i rodziny.

– Był wielkim obrońcą życia ludzkiego, temu poświęcał wiele czasu, dlatego chcielibyśmy ten testament Księdza Biskupa nieść dalej. Zachwyceni Jego postacią i posługą, chcemy również stawać się ludźmi otwartymi, życzliwymi, ale też bezkompromisowymi w walce ze złem i w trosce o rodzinę. Bo bez zdrowych moralnie rodzin nie będzie przyszłości ani Kościoła, ani Narodu – deklaruje w rozmowie z nami ks. bp Tadeusz Bronakowski, łomżyński biskup pomocniczy. Katolickiej nauki o człowieku bronił w cotygodniowych felietonach na łamach „Naszego Dziennika”.

Ksiądz bp Stefanek od początku był z Radiem Maryja. Miał świadomość, że ta katolicka rozgłośnia jest darem dla Kościoła na trudny czas zagospodarowania wolności.

– To były lata, kiedy wrogowie Kościoła i Ojczyzny próbowali uciszyć Radio Maryja i dzieła przy nim powstałe rękami biskupów, takie były usiłowania, dysputy. Potem przyszła sprawa miejsca na multipleksie dla Telewizji Trwam. W tych wszystkich potyczkach ks. bp Stefanek stał na pierwszej linii i bronił tych mediów – dzieli się ks. bp Ignacy Dec, ordynariusz świdnicki.

– Ksiądz bp Stanisław Stefanek zawsze był naszym przyjacielem, bardzo kochał Pana Boga, Kościół. Bardzo proszę o modlitwę. Dziękujemy wszystkim, którzy byli Mu życzliwi – mówił na antenie Radia Maryja ojciec dr Tadeusz Rydzyk.

Ogromne są zasługi śp. Księdza Biskupa dla uratowania niezależności mediów katolickich powołanych przez dyrektora Radia Maryja.

 

Małgorzata Rutkowska