• Poniedziałek, 13 lipca 2020

imieniny: Małgorzaty, Ernesta

Kubacki trzeci

Sobota, 11 stycznia 2020 (20:27)

Dawid Kubacki zajął trzecie, a Kamil Stoch czwarte miejsce w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich we włoskim Predazzo. Zwyciężył Niemiec Karl Geiger, który objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej cyklu.

Kubacki po raz 14. w karierze znalazł się w czołowej trójce w zawodach indywidualnych PŚ. Stocha wyprzedził o zaledwie 0,1 pkt. Do zdecydowanie najlepszego tego dnia Geigera stracił jednak aż 14,7 pkt. Drugi był Austriak Stefan Kraft.

Kubacki pecha miał w pierwszej serii. Triumfator Turnieju Czterech Skoczni miał zdecydowanie najbardziej niesprzyjające warunki wietrzne spośród czołowych zawodników. Osiągnął 98,5 m i na półmetku był ósmy. W drugiej skoczył już dalej – 104 m.

Po pierwszym skoku (101 m) na trzecim miejscu był Stoch. W drugim osiągnął 100,5 m i nieznacznie przegrał z Kubackim.

Siódmy był Piotr Żyła (102,5 i 103,5), a 27. Maciej Kot (96,5 i 98,5). Z Polaków do serii finałowej nie awansowali Stefan Hula, który był 32., oraz Jakub Wolny – 45. miejsce.

Geiger wykorzystał słabszą dyspozycję dotychczasowego lidera cyklu Ryoyu Kobayashiego. Japończyk uplasował się dopiero na 26. pozycji. Niemiec w tym sezonie imponuje regularnością. W 12 dotychczasowych konkursach jego najsłabszym wynikiem było ósme miejsce w Innsbrucku.

Geiger ma teraz 70 punktów przewagi nad drugim Kobayashim. Trzeci Kraft traci do lidera 100 pkt. Na czwarte miejsce awansował Kubacki – 215 pkt straty, a na szóste Stoch – 334 pkt straty.

W niedzielę skoczkowie ponownie będą rywalizowali w Predazzo. Kwalifikacje zaplanowano na godzinę 15.00, a pierwszą serię konkursową na 16.30.