• Niedziela, 29 marca 2020

    imieniny: Wiktoryna, Eustachego

Rywala poznamy w marcu

Sobota, 30 listopada 2019 (20:16)

Polscy piłkarze zmagania w przyszłorocznych mistrzostwach Europy rozpoczną 15 czerwca od meczu w Dublinie ze zwycięzcą tzw. ścieżki barażowej: z Bośnią i Hercegowiną, Irlandią Północną, ze Słowacją lub z Irlandią. Przeciwnika poznają dopiero w marcu.

Pięć dni po swoim pierwszym spotkaniu drużyna trenera Jerzego Brzęczka zmierzy się w Bilbao z Hiszpanią, a 24 czerwca w Dublinie ze Szwecją.

Ceremonia losowania odbyła się w Bukareszcie. Biało-Czerwoni znajdowali się w drugim koszyku, Hiszpania w pierwszym, a Szwecja w trzecim.

Mistrzostwa odbędą się od 12 czerwca do 12 lipca na 12 stadionach w 12 krajach. Łącznie 24 zespoły zostały podzielone na sześć grup. Do 1/8 finału awansują po dwa najlepsze oraz cztery z najlepszym bilansem z trzecich miejsc.

Mistrzowie świata z 2014 roku, Niemcy, trafili na aktualnego mistrza globu, Francję, oraz broniącą tytułu na Starym Kontynencie Portugalię w grupie F Mistrzostw Europy 2020. 

W jednej grupie znaleźli się zatem zwycięzcy trzech ostatnich wielkich turniejów.

Niemcy są jednym z 12 współgospodarzy przyszłorocznego turnieju, będą rozgrywać swoje mecze w Monachium.

Czwarta drużyna zostanie wyłoniona w marcu, po zakończeniu turniejów barażowych. W przypadku grupy F będzie to najlepszy zespół z tzw. ścieżki A, czyli Islandia, Rumunia, Bułgaria lub Węgry, ale jeżeli Rumunia okazałaby się najlepsza, wówczas ekipa ze ścieżki D – Gruzja, Białoruś, Macedonia Północna albo Kosowo.

RP, PAP