• Poniedziałek, 6 lipca 2020

    imieniny: Dominiki, Teresy,Gotarda

Przemienić serca Polaków

Środa, 9 października 2019 (22:44)

W dniach 11-13 października w sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie odbędzie się  20. Triduum Różańcowe. 

Triduum rozpocznie się modlitwą różańcową o godz. 19.20. Następnie o godz. 20.00 zostanie odprawiona Msza św. pod przewodnictwem ks. bp. Janusza Ostrowskiego, o godz. 21.00 Apel Maryjny. 

Sobota to czas konferencji i modlitwy różańcowej. O godz. 13.40 będzie rozważana szósta boleść Matki Bożej Bolesnej „Zdjęcie Ciała Pana Jezusa z Krzyża” – w intencji rozwoju modlitwy różańcowej, aby Polska była otoczona Różańcem. Mszę św. o godz. 14.00 odprawi ks. abp Edmund Piszcz.

Po Apelu Maryjnym rozpoczyna się adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o święte i liczne powołania  do kapłaństwa, życia zakonnego i misyjnego. O północy w tej intencji pod przewodnictwem rektora Wyższego Seminarium Duchownego „Hosianum” w Olsztynie ks. kanonika dr. Huberta Tryka będzie sprawowana Eucharystia. 

Podczas Mszy Świętej nastąpi dokonanie lub odnowienie aktu ofiarowania siebie jako żertwa ofiarna w intencji o uświęcenie duchowieństwa. O modlitwę w tej intencji oraz o ofiarowanie swojego życia (pracy, modlitwy, cierpienia) prosił Ojciec Święty Benedykt XVI w specjalnym liście, który wystosowała do wszystkich kurii całego świata Kongregacja do spraw Duchowieństwa. Każdy, kto zechce dokonać takiego aktu, wybiera jednego konkretnego kapłana. 

Po Mszy Świętej do godziny 6.15 nocna adoracja Najświętszego Sakramentu za Ojczyznę i wszystkie sprawy Kościoła Świętego. 

– Drodzy Czytelnicy „Naszego Dziennika”. Pragnę zachęcić  do przyjazdu na czas szczególnej modlitwy za Ojczyznę do Gietrzwałdu. To miejsce dla Polski w 1877 r. wybrał Pan Bóg, kiedy pozwolił Matce Najświętszej przyjść do Polaków, by mogła w czasie wielkiego prześladowania i terroru dać nadzieję i otuchę. Tą nadzieją na odmianę losu naszego Narodu było orędzie, aby codziennie gorliwie odmawiać Różaniec – zaprasza Urszula Strynowicz, krajowy koordynator Wspólnot Nieustającego Różańca Świętego. – Niech tą nadzieją na przemianę serc Polaków, o właściwe wybory, będzie wspólna modlitwa u stóp Matki Bożej w Jej sanktuarium w Gietrzwałdzie – dodaje Strynowicz. 

Krajowy koordynator Wspólnot Nieustającego Różańca Świętego zachęca osoby, które nie będą mogły przyjechać do Gietrzwałdu na Triduum Różańcowe, do podjęcia od godz. 21.00 – od Apelu Maryjnego do godz. 6.00 rano modlitwy w swoich domach, zapraszając krewnych, sąsiadów, znajomych. – Proszę o taką mocną mobilizację do wspólnej modlitwy i łączenia się w sposób duchowy z modlącymi się u stóp Matki Bożej Gietrzwałdzkiej. Oby to była dla wszystkich Polaków noc czuwania i modlitwy poprzedzająca wyjście naszego Narodu z niewoli grzechów, z niewoli zabijania życia nienarodzonego, z niewoli pijaństwa i wielu innych zniewoleń – podkreśla Strynowicz.

 

RP