• Środa, 8 lipca 2020

    imieniny: Eugeniusza, Elżbiety, Edgara

Zaproszenie do Łagiewnik

Wtorek, 8 października 2019 (22:14)

W sobotę, 12 października, do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach przybędą osoby modlące się za kapłanów w ramach IV Ogólnopolskiej Pielgrzymki Apostolatu Margaretka. Hasłem przewodnim spotkania są słowa: „Święty Jan Paweł II i Święta Siostra Faustyna – Apostołowie Miłosierdzia”. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął ksiądz arcybiskup Marek Jędraszewski, a patronat medialny „Nasz Dziennik”.

 

Pielgrzymka rozpocznie się w bazylice o godz. 9.00. Pół godziny później jej uczestnicy odmówią Różaniec w intencji kapłanów. Na godzinę 11.00 zaplanowano konferencję pt. „Modlitwa za kapłanów w świetle Dzienniczka św. Siostry Faustyny”, którą wygłosi siostra Elżbieta Siepak. Eucharystii o godz. 12.00 przewodniczył będzie i Słowo Boże wygłosi ks. kard. Stanisław Dziwisz, który przekaże Apostolatowi Margaretka relikwie św. Jana Pawła II. Pielgrzymka zakończy się modlitwą w Godzinie Miłosierdzia.


– Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy pragną modlić się za kapłanów, zwłaszcza członków Apostolatu Margaretka oraz kapłanów otoczonych modlitwą. Zapraszamy równie serdecznie tych, którzy pragną dołączyć do modlitwy w margaretkach – mówi ks. Bogusław Nagel, krajowy duszpasterz Apostolatu Margaretka.

– Niech ta pielgrzymka rozpali nas do gorliwszej modlitwy za Kościół i kapłanów – zachęca.

Małgorzata Pabis