• Środa, 8 lipca 2020

    imieniny: Eugeniusza, Elżbiety, Edgara

Milik odejdzie z Napoli?

Wtorek, 8 października 2019 (22:13)

Arkadiusz Milik może zimą opuścić Napoli – przynajmniej według włoskich mediów. Chętnych na jego zatrudnienie ma jednak nie brakować.

Napastnik piłkarskiej reprezentacji Polski przeżywa ostatnimi czasy trudne chwile. Wpierw nabawił się kontuzji, która wyeliminowała go m.in. z wrześniowych meczów narodowej drużyny, jak i kilku spotkań Napoli. Kilka tygodni przymusowej przerwy zrobiło swoje i po powrocie do zdrowia nie prezentował się na boisku tak, jak chciałby sam i oczekiwał tego jego trener Carlo Ancelotti. Jeśli grał, bo grał niewiele. Czarę goryczy przelało spotkanie z Genk w drugiej kolejce Ligi Mistrzów. Milik wybiegł w nim na boisko w podstawowym składzie, ale zagrał fatalnie, marnując trzy idealne sytuacje na zdobycie bramki. Wściekły Ancelotti ściągnął go z murawy w 72. minucie, a że i koledzy Polaka nie zaimponowali skutecznością, i mecz zakończył się remisem 0:0, za „winnego” za stratę punktów uznany został właśnie nasz rodak.

Według włoskich mediów, Ancelotti przestał widzieć w Miliku kogoś, kto może stanowić o sile ofensywnej prowadzonej przez siebie drużyny i wokół kogo można ją budować. Dowodem na to ma być decyzja władz Napoli, które miały przerwać rozmowy z zawodnikiem na temat przedłużenia jego kontraktu. Czy znaczy to, iż Polak może zmienić klub? Podobo tak i to już wkrótce, bo zimą. Napoli nie mówi „nie” ewentualnemu transferowi, ale chętnych ma pozyskanie napastnika ma nie brakować. Wiele zatem wskazuje na to, iż jeśli Milik będzie faktycznie się przeprowadzał, to nie musi opuszczać Włoch, bo chętnie zatrudni go choćby Inter Mediolan, mający mocarstwowe aspiracje i marzący o mistrzowskim tytule. Klub ten pytał już zresztą o Milika latem, ale wtedy Ancelotti tematu nawet nie podejmował.

 

 

Piotr Skrobisz