• Wtorek, 28 stycznia 2020

    imieniny: Tomasza, Juliana

Solidarni z ks. abp. Markiem Jędraszewskim

Niedziela, 11 sierpnia 2019 (13:02)

„Jako prymas Czech, przewodniczący Konferencji Biskupów Czeskich, arcybiskup Pragi i kardynał Kościoła rzymskokatolickiego przyłączam się do deklaracji przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski i wzywam do podobnego kroku przedstawicieli episkopatów Słowacji i Węgier – napisał ks. kard. Dominik Duka OP.

W komunikacie przytoczono w całości oświadczenie ks. abp. Stanisława Gądeckiego w związku z atakami na metropolitę krakowskiego w tłumaczeniu na język czeski. Jednocześnie ks. kard. Duka zauważa, że tematy ideologii LGBT są, zgodnie z najnowszymi doniesieniami, rozszerzane o programy ateistyczne i satanistyczne.

Metropolita praski już w 2011 roku, w związku z pierwszą organizowaną w stolicy Czech „Paradą Równości”, poprosił ówczesnego burmistrza Pragi, Svobodę, o rozważenie jego patronatu nad tym wydarzeniem, zwracając uwagę, że jest to promowanie rozwiązłego stylu życia, który nie jest odpowiedzialny, godny i piękny.

Pełny tekst oświadczenia abp. Gądeckiego opublikowano także w tłumaczeniu na język słowacki na stronie internetowej Konferencji Biskupów Słowacji.

RP, KAI