• Czwartek, 28 maja 2020

    imieniny: Augustyna, Jaromira

Zmarł Vincent Lambert

Czwartek, 11 lipca 2019 (11:10)

Vincent zmarł dziś rano o godz. 8.24 w szpitalu w Reims na północnym wschodzie Francji – przekazał krewny mężczyzny, Francois, francuskim mediom.

W czwartek rano w szpitalu we francuskim Reims zmarł Vincent Lambert, 42-letni niepełnosprawny mężczyzna, który dziewięć dni temu został odłączony od sztucznego nawodnienia i odżywiania. O śmierci informują francuskie i włoskie media. Od ponad tygodnia miliony ludzi na całym świecie modliły się w jego intencji.

Wczoraj Papież Franciszek napisał na Twitterze: „Módlmy się za chorych, którzy zostali opuszczeni i pozostawieni, aby umarli. Społeczeństwo jest ludzkie, jeżeli chroni życie, każde życie od początku aż do naturalnego końca, bez wybierania, kto jest bardziej czy mniej godny, aby żyć. Lekarze mają służyć życiu, a nie je przerywać”.

Od 2008 r., po wypadku na motorze, Vincent Lambert był sparaliżowany i żył w stanie minimalnej świadomości. Na wniosek żony i lekarzy, wbrew prośbom rodziców, którzy chcieli go przenieść do ośrodka opieki, francuski wymiar sprawiedliwości wydał zgodę na jego uśmiercenie.

 
 
JG, KAI, PAP