• Wtorek, 15 października 2019

    imieniny: Teresy, Jadwigi, Aurory

O świętość rodzin

Poniedziałek, 24 czerwca 2019 (23:02)

Już 6 lipca do maryjnego sanktuarium w Gietrzwałdzie przybędzie XIII piesza pielgrzymka, której hasłem są słowa: „Pani Gietrzwałdzka Matką Świętej Nadziei”. Pątnicy wyruszą 30 czerwca z Instytutu Świętej Rodziny w Łomiankach i swój trud oraz modlitwy ofiarowywać będą w intencji rodzin! Swoim patronatem pielgrzymkę objęli ks. abp Andrzej Dzięga, metropolita archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej, oraz ks. abp Józef Górzyński, metropolita archidiecezji warmińskiej.

 

 

Jak podkreślają organizatorzy, każdego dnia w czasie pielgrzymki odmawiane są cztery części Różańca, Różaniec do siedmiu radości i boleści św. Józefa, rozważana jest jedna boleść Matki Bolesnej oraz Nowenny do Matki Bożej Gietrzwałdzkiej i ku czci Chrystusa Króla Wszechświata. –Taką wspólną modlitwą prośmy Pana Boga, aby przez wstawiennictwo Matki Bożej, Pani Gietrzwałdzkiej, i św. Józefa polskie rodziny były silne Bogiem, o wspólną w rodzinach modlitwę różańcową. Tak jak w 1977 roku Matka Najświętsza przyszła do Gietrzwałdu z wezwaniem do modlitwy różańcowej, by Polacy mogli odzyskać wolność, tak dzisiaj tylko w Maryi nadzieja, że polskie rodziny z tej straszliwej walki, jaka się toczy obecnie przeciwko nim, wyjdą z pomocą Bożą zwycięsko – mówią organizatorzy.

Jeśli ktoś nie może wziąć udziału w pielgrzymce, może do pątników dołączyć duchowo. Wystarczy codziennie w dniach, kiedy trwa wydarzenie, uczestniczyć we Mszy św. w intencjach pieszej pielgrzymki oraz swoich własnych (warunek ten nie jest jednak konieczny w sytuacji choroby lub dużej odległości od kościoła), odmówić modlitwy, jakie odmawiają w drodze pątnicy. Duchową obecność na pielgrzymce można zgłosić do pani Krystyny pod numerem telefonu: 89 534 58 18.

Po przybyciu do sanktuarium – 6 lipca – o godz. 13.00 zostanie odprawiona Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi. – Wszystkie intencje, jakie będą nieść z sobą pielgrzymi w czasie Mszy św., zostaną złożone na ołtarzu – podkreślają organizatorzy pieszej wędrówki. Pątnicy będą się modlić także o świętość życia dla duchowieństwa oraz o liczne, święte powołania do kapłaństwa i zakonów. Na noc zaplanowano czuwanie modlitewne.

Małgorzata Pabis