• Piątek, 15 listopada 2019

    imieniny: Alberta, Leopolda, Idalii

Dla Jezusa każdy jest ważny

Czwartek, 20 czerwca 2019 (22:49)

Jezus w Eucharystii, w konsekrowanym Chlebie, jest dla wszystkich – zauważył w homilii wygłoszonej podczas Mszy św. przed procesją Bożego Ciała ordynariusz diecezji świdnickiej ks. bp Ignacy Dec.

– Niekiedy wybieramy sobie przyjaciół, ludzi, z którymi chcemy rozmawiać, przebywać, spędzać wolny czas, ucztować. Niekiedy mówimy, że z tym człowiekiem porozmawiam, bo jest interesujący, na poziomie, ale od tamtego to uciekam, bo jest męczący, nudny, trudny w obyciu, pretensjonalny. A oto Chrystus w białym chlebie jest dla każdego. On nie wybiera sobie przyjaciół. Każdy dla Niego jest ważny, każdy jest przez Niego kochany – zauważył kaznodzieja.

Ks. bp Ignacy Dec zaapelował, żebyśmy zabiegali o to, by w naszych miastach, w miejscach gromadzeń się ludzi, była zawsze sposobność do adoracji Najświętszego Sakramentu.  – Przychodźmy, bo to przyjście nigdy nie będzie bezowocne. Jezus naprawdę nam pomaga. On chce być i zawsze jest z nami. Powiedzmy Mu dzisiaj, że jest nam z Nim zawsze bardzo dobrze, że chcemy z Nim zawsze przebywać; tu, na ziemi i w wieczności – apelował, kończąc homilię ks. bp Ignacy Dec.

 

Marek Zygmunt