• Piątek, 15 listopada 2019

    imieniny: Alberta, Leopolda, Idalii

Dziś w „Naszym Dzienniku”

Misja brata Elii

Środa, 19 czerwca 2019 (02:11)

Włoski stygmatyk poruszył serca Polaków.

W Polsce już po raz piąty gościł współczesny stygmatyk brat Elia Cataldo z Włoch, który widzi swojego Anioła Stróża, rozmawia z Matką Bożą i świętymi. Znakiem szczególnym przeżywanym przez brata Elię jest Męka Pańska – w każdy piątek opuszcza on swoje ciało i doznaje mąk umierania w ogromnym bólu. W tym dniu na jego rękach, nogach i boku otwierają się krwawiące rany. Mękę Chrystusa przeżywa też w Wielkim Tygodniu. Od Wielkiej Środy przez Wielki Czwartek i Wielki Piątek po Wielką Sobotę staje się jedną wielką raną, pokryty jest krwią. W tym czasie widzi też Pana Jezusa.

Brat Elia cierpi na wzór Jezusa Chrystusa podczas Męki. Kiedy wraca do życia, pokarm przynosi mu Matka Boża, wówczas też znikają rany na całym ciele, z wyjątkiem stygmatów.

Przesłanie dla Polaków

– Nie możemy zapominać o wszystkich pięknych rzeczach, które stworzył Bóg. Ciągle musimy pamiętać o Panu Bogu, a nie tylko wtedy, jak jesteśmy chorzy. Zapraszam was, byście 10 minut dziennie modlili się z Matką Bożą, która nieustannie jest z wami. Przez Maryję idziemy do Boga – mówił brat Elia do zebranych w warszawskim kościele Zesłania Ducha Świętego. Szczególnie zachęcał do modlitwy za dzieci w szpitalu, osoby samotne, cierpiące i potrzebujące miłości Boga.

 

Drogi Czytelniku,

cały artykuł jest dostępny w wersji elektronicznej „Naszego Dziennika”.

Zapraszamy do zakupu w sklepie elektronicznym

Karolina Goździewska