• Wtorek, 15 października 2019

    imieniny: Teresy, Jadwigi, Aurory

Merytorycznie bez zarzutu

Środa, 29 maja 2019 (21:58)

Konsekwentnie, w porozumieniu z Ruchem oraz PKN Orlen, dążymy do realizacji wcześniej nakreślonego planu restrukturyzacji Ruchu – poinformował Alior Bank.

 

Alior Bank skomentował w ten sposób postanowienie sądu, który odmówił zatwierdzenia układów Ruchu z wierzycielami.

„Sąd restrukturyzacyjny nie podważył merytorycznie układu RUCH SA z wierzycielami. Jedynie z przyczyn proceduralnych, w związku uchybieniami natury formalnej, nie zatwierdził układów przyjętych przez zgromadzenia wierzycieli w ramach przyśpieszonego postępowania układowego RUCH SA w restrukturyzacji. Oczekujemy na pisemne uzasadnienie tego wyroku. Po jego przeanalizowaniu podejmiemy dalsze kroki prawne” – napisano w stanowisku banku przesłanym PAP.

„Scenariusz restrukturyzacji, w ramach którego wydawcy będący wierzycielami RUCH SA przyjęli proponowane zapisy układów PPU1 i PPU2 zawierające propozycje umorzeń części wierzytelności, jest według nas najbardziej korzystny dla Alior Bank oraz pozostałych wierzycieli. Konsekwentnie w porozumieniu z RUCH SA w restrukturyzacji oraz Polskim Koncernem Naftowym Orlen S.A. dążymy do realizacji wcześniej nakreślonego planu restrukturyzacji” – dodano.

Alior Bank zamierza przejąć akcje w sposób uzgodniony z PKN Orlen, przy czym do przejęcia miałoby dojść po prawomocnym zatwierdzeniu układu w ramach przyspieszonych postępowań układowych Ruchu.

RP, PAP