• Piątek, 3 lipca 2020

    imieniny: Tomasza, Anatola, Jacka

Społeczeństwo

Sporny regulamin

Poniedziałek, 6 sierpnia 2018 (04:09)

Jeszcze w tym tygodniu do właściciela sieci sklepów Biedronka mają dotrzeć oficjalne dokumenty dotyczące wszczęcia sporu zbiorowego.

 

– Komisja zakładowa już podjęła decyzję – w tym tygodniu pracodawca otrzyma wszystkie dokumenty – mówi „Naszemu Dziennikowi” Piotr Adamczak, przewodniczący Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” w Jeronimo Martins Polska. Chodzi o plany dotyczące wszczęcia sporu zbiorowego przeciw właścicielowi sieci dyskontów.

Do 15 sierpnia – zapowiada Adamczak – zostanie też skierowany pozew do sądu o rozstrzygnięcie prawidłowości wprowadzenia regulaminów dotyczących organizacji pracy. W tej sprawie „Solidarność” z Biedronki interweniowała u Głównego Inspektora Pracy. Adamczak zaznacza, że GIP po sprawdzeniu sprawy dał zielone światło dla skierowania sprawy do sądu.

Według Związku, pracodawca m.in. nie zachował 30-dniowego terminu na rozpatrzenie stanowiska organizacji związkowych na zaproponowane zmiany w regulaminach. – Jeśli chodzi o spór zbiorowy, to wynika on m.in. ze zmian wprowadzonych w regulaminie wynagradzania, regulaminie pracy, zakładowym funduszu świadczeń socjalnych, w systemie premiowym. Upominamy się również o zatrudnienie większej liczby pracowników, gdyż pod tym względem sytuacja w sklepach Biedronka jest dramatyczna – mówi Adamczak. – Co prawda pracodawca informował o zwiększeniu zatrudnienia, lecz w praktyce jest to niedostrzegalne – ciągle widzimy długie kolejki do kas, a klienci są z tego powodu zdenerwowani obsługą – dodaje.

Drogi Czytelniku,

cały artykuł jest dostępny w wersji elektronicznej „Naszego Dziennika”.

Zapraszamy do zakupu w sklepie elektronicznym

Artur Kowalski