• Piątek, 3 lipca 2020

    imieniny: Tomasza, Anatola, Jacka

Reprezentacja Polski. Najważniejsza jest jakość

Poniedziałek, 23 lipca 2018 (15:42)

Jerzy Brzęczek podczas oficjalnej prezentacji w roli selekcjonera reprezentacji Polski zapewnił, że wszyscy piłkarze mają szansę w niej grać. „Nie będziemy się zamykać z jakąś konkretną listą, ale najważniejsza jest jakość” – podkreślił.

„Jeśli wyskoczy młody zawodnik, to chętnie go sprawdzimy, bo chcemy wprowadzać do kadry nowych piłkarzy, ale najważniejsza jest jakość i to, aby byli oni przygotowani do gry w kadrze” – powiedział nowy szkoleniowiec Biało-Czerwonych.

Jak przyznał, nie chce robić rewolucji, ale nowi zawodnicy się pojawią, bo „pewne pokolenie niedługo zakończy grę w kadrze”. „Musimy przygotować następców, którzy wezmą odpowiedzialność, ale musimy zrobić to z głową” – dodał.

Poinformował, że kapitanem drużyny narodowej pozostanie Robert Lewandowski.

Z jego słów wynikało też, że żaden z zawodników, z którymi już rozmawiał, nie zdecydował o rezygnacji z gry w reprezentacji, choć „Łukasz Piszczek, który najbardziej przeżył niepowodzenie w mistrzostwach świata, może będzie potrzebował czasu”. „Liczę jednak na jego doświadczenie. Jeśli będzie zdrowy i będzie chciał grać w reprezentacji Polski, to na pewno nam pomoże” – nadmienił i wspomniał, że widzi także miejsce w kadrze dla Kamila Glika.

Przyznał też, że zdaje sobie sprawę z sytuacji z Jakubem Błaszczykowskim, który jest jego siostrzeńcem. „Kuba będzie powoływany, gdy będzie w dobrej dyspozycji” – zadeklarował.

Podsumowując, powiedział, że „choć to wielki zaszczyt i wyróżnienie, to bycie selekcjonerem reprezentacji Polski to nie jest prosta rzecz”. „Wiem, jaka to odpowiedzialność. Byłem zaskoczony, gdy się dowiedziałem, ale i bardzo szczęśliwy. To wyzwanie” – zaznaczył.

47-letni Brzęczek został następcą Adama Nawałki, z którym nie przedłużono umowy po nieudanym występie i odpadnięciu już po fazie grupowej mundialu w Rosji. Nowy selekcjoner zadebiutuje 7 września w meczu wyjazdowym Ligi Narodów UEFA z Włochami.