• Środa, 20 lutego 2019

    imieniny: Leona, Ludomira

Chrześcijanie prześladowani w Niemczech

Piątek, 2 lutego 2018 (22:07)

W Niemczech odnotowano w ubiegłym roku prawie 100 aktów przemocy wymierzonych w chrześcijan, kościoły lub symbole chrześcijańskie – wynika z danych Federalnej Policji Kryminalnej (BKA).

Według gazet z grupy mediowej Funke, które przytaczają statystyki prowadzone przez BKA, wśród zarejestrowanych przez policję czynów karalnych jest jedno domniemane morderstwo, dziewięć obrażeń ciała i jedno podpalenie. Sprawa morderstwa, którego dokonano w kwietniu w bawarskiej miejscowości Prien nad jeziorem Chiemsee, jest obecnie przedmiotem postępowania przed sądem.

Blisko jedna czwarta aktów przemocy dotyczyła ataków na kościoły lub symbole chrześcijańskie. Do co najmniej 14 czynów karalnych doszło między osobami starającymi się o azyl a uchodźcami.

Minister spraw wewnętrznych Niemiec Thomas de Maiziere zaapelował o umożliwienie policji federalnej zajęcie się każdą z tych spraw osobno – podała na swoim portalu internetowym Deutsche Welle.

Politycy bawarskiej Unii Chrześcijańsko-Społecznej (CSU) określili doniesienia mediów jako alarmujące i zaznaczali, że integracja imigrantów musi oznaczać bezwarunkowy szacunek dla chrześcijańskich wartości kulturowych.

RS, PAP