• Piątek, 14 grudnia 2018

    imieniny: Alfreda, Jana, Izydora

Katastrofa kolejowa pod Mediolanem

Czwartek, 25 stycznia 2018 (13:32)

Co najmniej trzy osoby zginęły, a ponad pięćdziesiąt zostało rannych, w tym dziesięć ciężko, w wyniku wykolejenia się w czwartek pociągu koło Mediolanu na północy Włoch – poinformowały służby medyczne. Do wypadku doszło w porze porannego szczytu.

Dwa z sześciu wagonów składu są częściowo zmiażdżone i stoją przechylone w poprzek torów. Strażacy wyciągnęli z nich wszystkich uwięzionych ludzi. W wagonach podróżowało łącznie około 350 osób.

Wypadkowi uległ pociąg lokalnych linii Trenord; skład jechał z Cremony do Mediolanu. Z torów wypadł na trasie między stacjami Segrate i Pioltello w godzinach szczytu, gdy do pracy i szkół w stolicy Lombardii jechały tłumy ludzi.

Nieoficjalnie podawano, że przyczyną katastrofy była awaria zwrotnicy. Dyrekcja kolei zdementowała te doniesienia. Z jej ustaleń wynika, że skład przejechał około 2 km, po tym jak częściowo wypadł z torów, a następnie całkowicie wykoleił się po uderzeniu w słup trakcji.

Media przypominają, że w tym samym miejscu w lipcu 2017 roku pociąg podmiejski także wypadł częściowo z torów. Nikt nie odniósł wtedy obrażeń.

RS, PAP