• Czwartek, 26 kwietnia 2018

    imieniny: Marzeny, Klaudiusza

Stoch wygrywa Turniej Czterech Skoczni

Sobota, 6 stycznia 2018 (19:31)

Kamil Stoch w wielkim stylu zwyciężył w 66. Turnieju Czterech Skoczni. Jako drugi w historii zawodnik – po Niemcu Svenie Hannawaldzie – triumfował na wszystkich czterech obiektach. W sobotę przypieczętował sukces w austriackim Bischofshofen.

 

Stoch prowadził po pierwszej serii, ale w drugiej rywale wysoko zawiesili mu poprzeczkę. Aby wygrać, musiał skoczyć 137 metrów i dokładnie tyle osiągnął. W sobotnim konkursie wyprzedził o 3,2 pkt Norwega Andersa Fannemela oraz o 5,1 Niemca Andreasa Wellingera.

Dziewiąte miejsce zajął drugi na półmetku Dawid Kubacki.

W klasyfikacji całego turnieju Stoch zdecydowanie wyprzedził Wellingera i Fannemela. Kubacki uplasował się na szóstej pozycji. 

Skoczek z Zębu po raz drugi triumfował w Turnieju Czterech Skoczni. Był najlepszy w ubiegłorocznej edycji, ale tylko z jednym wygranym konkursem – w Bischofshofen.

Prezydent Andrzej Duda pogratulował Kamilowi Stochowi zwycięstwa w Turnieju Czterech Skoczni. 

 

„Historyczne wydarzenie dla polskiego sportu! Kamil #Stoch, jako drugi skoczek w historii, wygrał cztery konkursy #TCS i został zwycięzcą prestiżowego Turnieju Czterech Skoczni po raz drugi z rzędu! Dziękujemy, gratulujemy! #skoki #Bischofshofen” – napisał prezydent na Twitterze.

RP, PAP