• Czwartek, 26 kwietnia 2018

    imieniny: Marzeny, Klaudiusza

„Dla ziemi i dla nieba”

Poniedziałek, 4 grudnia 2017 (20:07)

W niedzielę do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach przybyło Duszpasterstwo Przedsiębiorców i Pracodawców Talent. Mszy św., która rozpoczynała pielgrzymkę, przewodniczył ks. bp Andrzej Siemieniewski z Wrocławia. Hasłem pielgrzymki były słowa „Dla ziemi i dla nieba”.

 

Spotkanie rozpoczęło się w łagiewnickiej bazylice Mszą Świętą o godz. 10.30. Modlitwie przewodniczył i homilię wygłosił ks. bp Andrzej Siemieniewski. Zebranych w świątyni gości powitał ks. dr Franciszek Ślusarczyk, rektor sanktuarium. Przypomniał, że w tym roku Duszpasterstwo Talent obchodzi 18 lat istnienia i życzył dalszego rozwoju grupy.

W homilii ks. bp Siemieniewski przypomniał hasło pielgrzymki „Dla ziemi i dla nieba”. Podkreślił, że człowiek powinien „wpatrywać się w niebo”, ale także wypełnić swoje życie ważnymi zadaniami na ziemi. – Na co dzień myślimy częściej o tym, „że Bóg wyznaczył nam tu zajęcie”. Budzimy się i towarzyszy nam myśl o tym, co będziemy w tym dniu robić, tak samo jest w południe i wieczorem, kiedy już kładziemy się spać. To wszystko ważne i potrzebne, ale nie tylko – zauważył kaznodzieja.

Nawiązując do rozpoczynającego się właśnie Adwentu, biskup pomocniczy z Wrocławia mówił, że jest to czas czuwania. Wskazał na wieniec adwentowy i umieszczone w nim cztery świece. Przypomniał ich symbolikę.

Podsumowując homilię, zaapelował do przedsiębiorców i pracodawców, by myśląc o swoim zadaniu, jakie mają do spełnienia na ziemi, nie zapomnieli o tym, co najważniejsze.

Po Mszy św. uczestnicy pielgrzymki udali się do auli św. Jana Pawła II, gdzie wysłuchali przygotowanych dla nich wykładów, m.in. ks. dr Rafała Dudały, który wprowadził wszystkich w tematykę unikatowej książki, jaką jest „Katechizm dla przedsiębiorców”.

Pielgrzymka zakończyła się w Godzinie Miłosierdzia wspólną modlitwą Koronką do Bożego Miłosierdzia.

Małgorzata Pabis, Łagiewniki