• Czwartek, 26 kwietnia 2018

    imieniny: Marzeny, Klaudiusza

26 lat Radia Maryja

Wierni prawdzie

Poniedziałek, 4 grudnia 2017 (02:30)

W Toruniu dziękowaliśmy za wielkie dobro, jakie Radio Maryja niesie Kościołowi i Polsce.

Do Torunia w sobotę przybyły tysiące wiernych, którzy w łączności z milionami zgromadzonymi przed radioodbiornikami i telewizorami wyśpiewały wielkie dziękczynienie Bogu i Matce Najświętszej za dar Radia Maryja.

– Radiu Maryja należy się wdzięczność za budzenie miłości do Ojczyzny, a także trudną sztukę uczenia służby Ojczyźnie, przedstawiania jej prawdziwej historii oraz nieustępliwą troskę o kulturę i narodowe dziedzictwo. Radio Maryja uczy także miłości do Europy i Kościoła – mówił w homilii ks. bp Wiesław Mering. Ordynariusz włocławski dziękował za odważną służbę prawdzie, którą od 26 lat pełni toruńska rozgłośnia. – Człowiek bez prawdy żyć nie potrafi – podkreślał ks. bp Mering. Wskazał, że walka o prawdę zdominowała polskie życie, bo kłamstwo dotyka wszystkich istotnych dziedzin: małżeństwa, rodziny, szkoły, uniwersytetu, Kościoła, kultury oraz samego rozumienia człowieka, jego ducha, jego sumienia, a nawet jego ciała.

Uczestnicy uroczystości nie mieli wątpliwości, że tylko ocalenie prawdy ratuje nas przed klęską. – Radio Maryja jest radiem duchowym dla polskiego wierzącego społeczeństwa, ukierunkowuje nas na dobro, na wszystkie pozytywne wartości w sensie wiary i uczynków – wyznał Bogusław Marciniak ze Szczecina. Pracuje w Polskiej Żegludze Morskiej – w przedsiębiorstwie, którego miało już nie być. Batalia o PŻM została wygrana dzięki interwencjom medialnym Radia Maryja i Telewizji Trwam. – Radio Maryja nagłośniło temat i pomogło w walce, kiedy – najpierw za SLD, potem za PO – rządy chciały zamknąć dobrze prosperującą państwową firmę – wspomina.

Takie przykłady ukazują, jak ważne jest wezwanie ks. bp. Meringa także do polityków, aby w swych działaniach ponad wszelkie inne interesy przedkładali troskę o dobro wspólne, o wspólną sprawę, której na imię Polska. – Za sprawujących władzę trzeba się modlić codziennie, po to, aby nie gardzili prostym człowiekiem, aby pamiętali o jego niezbywalnej ludzkiej godności, by nauczyli się trudnej sztuki kochania tych, którymi rządzą – apelował ksiądz biskup. Radio Maryja to apostolski głos, który w świecie zdominowanym przez środowiska libertyńsko-lewicowe uczy chrześcijańskiego życia i żarliwego patriotyzmu. – Trzeba iść dalej. Trzeba iść do tych, którzy może zagubili się, a może nie usłyszeli Ewangelii, także w Polsce i w Polonii – wzywał dyrektor Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk CSsR. Podkreślił, że Polska jest jedna i zawsze jest ona tam, gdzie są polskie serca.

Sławomir Jagodziński