• Czwartek, 26 kwietnia 2018

    imieniny: Marzeny, Klaudiusza

Autosan wygrywa przetarg

Czwartek, 16 listopada 2017 (20:46)

Sanocki Autosan będzie dostawcą 28 autobusów pasażerskich dla Polskich Sił Zbrojnych. Umowa ma zostać sfinalizowana jeszcze w listopadzie.

Informację korzystną dla Autosanu, na którą w Sanoku czekano z niecierpliwością, podał dziś na Twitterze wiceminister obrony Bartosz Kownacki. Jak poinformował, Autosan złożył najkorzystniejszą ofertę. Za 28 autobusów MON zapłaci brutto 22 miliony 351 tysięcy złotych. Jak zapowiada wiceminister obrony, umowa zostanie podpisana 29 listopada.

Autosan to jedna z najstarszych polskich fabryk. W ubiegłym roku producenta autobusów przejęło konsorcjum spółek PIT-RADWAR i Huta Stalowa Wola, wchodzących w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Do przetargu ogłoszonego we wrześniu przez 2. Regionalną Bazę Logistyczną w Rembertowie Autosan złożył lepszą ofertę od niemieckiej spółki Man Track & Bus Polska. Kilka dni temu podpisana została umowa, zgodnie z którą Autosan na dostarczenie do Przemyśla 15 autobusów niskopodłogowych Autosan-Sancity z klimatyzacją, które mogą przewieźć 96 pasażerów.

Obecnie Autosan zatrudnia 350 osób. 

Mariusz Kamieniecki