• Sobota, 21 lipca 2018

    imieniny: Daniela, Wawrzyńca

Siatkarskie znaczki

Czwartek, 10 sierpnia 2017 (20:21)

W Krakowie zaprezentowano cztery znaczki z serii „Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej mężczyzn Polska 2017”. To kolejne walory filatelistyczne poświęcone mistrzostwom Europy w siatkówce rozgrywanym w Polsce. Prezentacji znaczków dokonali siatkarze: Dawid Konarski, Michał Kubiak, Aleksander Śliwka i Jakub Kochanowski. – Ten znaczek będzie w obiegu, każdy będzie mógł go zakupić – powiedział członek zarządu Poczty Polskiej SA Tomasz Dąbrowski.

 

– Poczta Polska wydaje najpiękniejsze znaczki pocztowe na świecie. Dziękujemy, że jesteśmy w gronie wybranych. W 2014 roku Poczta Polska też wydała siatkarskie znaczki i nasza reprezentacja wywalczyła mistrzostwo świata – podkreślił prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Jacek Kasprzyk.

Autor projektu Jarosław Ochendzan zawarł na czterech znaczkach wizualizacje postaci zawodników w trakcie gry. Widzimy: zagrywkę, przyjęcie, atak i blok. Znaczki w arkusiku są tak umiejscowione, jakby zawodnicy rozgrywali ze sobą mecz, a wszystko to na tle symboli miast gospodarzy: Gdańska, Katowic, Szczecina i Krakowa. Perforacja wykonana jest w kształcie koła – piłki siatkowej.

Polscy siatkarze przebywają już w Krakowie, gdzie od piątku rywalizować będą  w XV Memoriale Jerzego Huberta Wagnera. Będzie on ostatnim etapem przygotowań do mistrzostw Europy, które rozpoczną się 24 sierpnia meczem Polska – Serbia na PGE Narodowym w Warszawie i potrwają do 3 września. Kibice obejrzą 36 meczów w 11 dni. Rywalizować będzie 16 najlepszych zespołów Europy. Eurovolley Poland będzie XXX edycją męskich mistrzostw Starego Kontynentu.

Małgorzata Pabis