• Niedziela, 18 lutego 2018

    imieniny: Bernadety, Konstancji

Pod patronatem „Naszego Dziennika”

Jezus uzdrawia

Piątek, 16 czerwca 2017 (16:20)

Procesją eucharystyczną z kościoła pw. św. Wacława rozpoczęły się w Warszawie rekolekcje prowadzone przez o. Jamesa Manjackala, misjonarza rodziny salezjańskiej. Tegoroczne hasło rekolekcji to: „Bądź dobrej myśli”.

 

Na koniec procesji o. James dał świadectwo, że cztery lata temu, kiedy leżał nieprzytomny w szpitalu, tylko dzięki przyjmowaniu Jezusa Eucharystycznego odzyskał zdrowie. Ojciec podkreślał, że Jezus także dziś chce nas uzdrowić.

Z taką nadzieją na Bożą interwencję w ich życie i najbliższych przybyło na rekolekcje dwa i pół tysiąca ludzi. Cały czas jest możliwość dołączenia.

Wiele osób przybyło z Warszawy, ale też z innych części Polski. Pani Mirosława przyjechała z Gdańska z rodziną syna, który już kilkakrotnie był z o. Jamesem na rekolekcjach, także małżeńskich.

– Syn dawał świadectwo zmian w swoim życiu po rekolekcjach z o. Jamesem. Teraz sama oczekuję uzdrowienia duszy i ciała, a także łask dla rodziny – wyznaje pani Mirosława.

Jej synowa, która spodziewa się czwartego dziecka, podczas poprzednich rekolekcji doświadczyła uzdrowienia. – Bardzo bolały mnie jelita i po tych rekolekcjach objawy ustąpiły. Ojciec dwukrotnie mówił: „Ewelina jesteś uzdrowiona przez Jezusa”. Na razie nic nie odczuwam i dziękuję Panu Bogu za łaski – podkreśla Ewelina. I dodaje, że jedna z jej koleżanek została uzdrowiona z ogromnego bólu kręgosłupa, a druga po 12 latach starania o dziecko doczekała się upragnionego syna.

Kamila Gozdalik z okolic Garwolina przybyła z pięciorgiem dzieci – najstarsza córka ma 15 lat, a najmłodsza 2 miesiące. Mąż musiał wyjechać do pracy. Dwa miesiące temu najmłodsza córka Ania urodziła się z zespołem Downa. Ciąża była bliźniacza, ale drugie dziecko zmarło.

– Przyjechaliśmy prosić o błogosławieństwo dla rodziny i o zdrowie. Ufam, że Pan wyleczy mnie z łuszczycy, pomoże znaleźć też pomoc dla najmłodszej córeczki – dzieli się pani Kamila.

Podczas wszystkich dni jest wystawiony Przenajświętszy Sakrament w bocznej kaplicy powstałej specjalnie na czas rekolekcji. Codziennie oprócz katechez sprawowana będzie Eucharystia.

Przez cały czas jest też możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. Kapłani udzielają też każdemu indywidualnego błogosławieństwa.

Drogi Czytelniku,

zapraszamy do zakupu „Naszego Dziennika” w sklepie elektronicznym

Karolina Goździewska