• Sobota, 24 lutego 2018

    imieniny: Bogusza, Macieja

Polacy poszkodowani w pożarze w Londynie

Środa, 14 czerwca 2017 (16:49)

Polska rodzina została poszkodowana w pożarze londyńskiego wieżowca; pomocy udziela jej konsul, który jest w kontakcie z najbliższymi rodziny – poinformowało w czwartek na Twitterze MSZ.

 

Według informacji przekazanych przez pogotowie ratunkowe, w pożarze, który wybuchł w nocy z wtorku na środę w wieżowcu mieszkalnym Grenfell Tower w zachodniej części brytyjskiej stolicy, zginęło co najmniej 6 osób, a 74 zostały ranne, z czego 20 jest w stanie krytycznym. Służby ratunkowe i burmistrz Londynu Sadiq Khan przypuszczają, że liczba ofiar śmiertelnych wzrośnie; cały czas jest też wiele osób zaginionych.

W środę po południu resort polskiej dyplomacji zamieścił na Twitterze wpis, w którym przekazał, że konsul „udziela pomocy polskiej rodzinie poszkodowanej w pożarze #Grenfelltower”. Jak podkreślono, jest on również „w kontakcie z ich najbliższymi”.

MSZ zaznaczyło również, że „na bieżąco weryfikuje doniesienia i zgłoszenia o innych obywatelach, którzy mogli ucierpieć w pożarze #Grenfelltower w #Londyn”.

W środowym pożarze 24-piętrowy budynek mieszkalny Grenfell Tower położony w dzielnicy Kensington spalił się doszczętnie. Od godz. 1.00 w nocy czasu lokalnego (godz. 2.00 w Polsce) trwa akcja ratownicza i gaszenie ognia; bierze w niej udział ponad 200 strażaków i 40 pojazdów pożarniczych. Na wyższych piętrach budynku wciąż widać płomienie.

Londyńska straż pożarna poinformowała w środę po południu, że spodziewa się, iż jeszcze przez 24 godziny potrwa dogaszanie pożaru i przeszukiwanie spalonego wieżowca.

RP, PAP