• Czwartek, 23 kwietnia 2026

    imieniny: Wojciecha, Jerzego

Redemptoryści o nowym planie pastoralnym

Poniedziałek, 23 stycznia 2017 (20:16)

W ośrodku rekolekcyjnym redemptorystów w Rowach rozpoczęła się kolejna sesja XVI Kapituły Prowincji Warszawskiej Redemptorystów – w tym roku poświęcona szczególnie nowemu planowi pastoralnemu.

W Kapitule udział biorą redemptoryści pracujący zarówno w Polsce, jak też w wielu miejscach całego świata (Europie, Ameryce Północnej, Ameryce Południowej i Azji). Uczestnicy Kapituły (41 ojców, 2 braci i 2 kleryków) chcą wypracować nowe praktyczne wskazania do życia apostolskiego polskich redemptorystów, zwracając szczególnie uwagę na naszą pracę z młodzieżą. W planie znajdzie się także miejsce na misje ludowe i rekolekcje, misje zagraniczne, pracę w parafiach i media.

Obrady inspirowane są adhortacją Papieża Franciszka „Evangelii gaudium” oraz hasłem nowego sześciolecia wyznaczonym przez zakończoną w listopadzie 2016 r. Kapitułę Generalną całego zgromadzenia: „Świadkowie Odkupiciela solidarni dla misji w zranionym świecie”.

W spotkaniu udział bierze także przełożony generalny redemptorystów o. Michael Brehl CSsR, prezentujący wyniki obrad Kapituły Generalnej, oraz koordynator Konferencji Redemptorystów Europy o. Jacek Zdrzałek CSsR.

o. Mariusz Mazurkiewicz CSsR, Rowy