Dziś w „Naszym Dzienniku”
Kupcy oszczędzali
Wtorek, 16 sierpnia 2016 (02:19)Prawie 1,3 mln euro wyniosły wpływy z niedzielnej aukcji koni arabskich Pride of Poland w Janowie Podlaskim. Połowy koni nie sprzedano, bo nie osiągnęły minimalnej ceny zakładanej przez stadniny.
Na sprzedaż wystawionych zostało 30 klaczy i jeden ogier ze stadnin państwowych w Janowie Podlaskim, Michałowie i Białce oraz z hodowli prywatnych. 15 koni nie osiągnęło ceny minimalnej i nie zostały sprzedane, a za 16 koni kupcy zapłacili 1 mln 271 tys. euro.
– Na siłę żadnych koni nie sprzedawaliśmy. Postawiliśmy sobie pewne minima, które chcieliśmy osiągnąć; tak że nie była to wyprzedaż dóbr narodowych – ocenił podczas spotkania z dziennikarzami Karol Tylenda, wiceprezes Agencji Nieruchomości Rolnych, który nadzoruje działalność państwowych stadnin koni.
Druga licytacja odbyła się jeszcze na zakończenie Dni Konia Arabskiego w ramach Aukcji Letniej, na którą wystawiono 25 klaczy.
Podczas Pride of Poland najwyższą cenę – 300 tys. euro – hodowca z Kataru zapłacił za klacz Sforę ze stadniny w Janowie.
Drogi Czytelniku,
cały artykuł jest dostępny w wersji elektronicznej „Naszego Dziennika”.
Zapraszamy do zakupu w sklepie elektronicznym