Przez Białe Morza do Łagiewnik
Wtorek, 26 lipca 2016 (21:11)Około stu tysięcy młodych z całego świata przeszło dziś w Pielgrzymce Miłosierdzia z sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych Morzach do sanktuarium Bożego Miłosierdzia do Łagiewnik. Młodzi adorują relikwie św. Jana Pawła II i św. Siostry Faustyny. Wspólnie, w różnych językach, odmawiają Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
Pierwsi pielgrzymi wyruszyli z sanktuarium św. Jana Pawła II we wtorek rano. Po krótkiej modlitwie przeszli do sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Do świątyni wchodzili przez Bramę Miłosierdzia.
We wtorek swoją pielgrzymkę przeżyli m.in. pielgrzymi z Puerto Rico, Hiszpanii, Holandii, Iraku, Szwecji, Kamerunu, Francji, USA, Kanady, Argentyny, Portugalii, Chorwacji, Urugwaju.
– Przyjechałam z Portoryko, należę do grupy Mission Cracovia, która jest w wielu miejscach w kraju. Jesteśmy tu pierwszy raz, pełni emocji i cieszę się, że przyjechaliśmy do tego pięknego sanktuarium. Do tego wydarzenia przygotowywaliśmy się przez trzy lata, modląc się, uczestnicząc w spotkaniach, w misjach pośród ludzi ulicy i staraliśmy się poznać też Polskę. Jesteśmy tu dopiero trzeci dzień, ale doświadczamy tej wspaniałej, spektakularnej radości, ciepła, otwartości i Miłosierdzia Bożego w każdej chwili – powiedziała NaszemuDziennikowi.pl Coral Morales.
Ojciec Orlando Lugo Perez z diecezji Orlando w Portoryko wyjaśnił, że w jego kraju istnieje narodowa grupa Miłosierdzia Bożego. – Ta grupa angażuje się szczególnie w szerzenie kultu Bożego Miłosierdzia, w praktykowanie aktów miłosierdzia i dziś po raz pierwszy w swoim życiu mogli przyjechać do miejsca, w którym posługiwała Siostra Faustyna, mogli przyjechać do źródła Bożego Miłosierdzia, dlatego towarzyszy nam tak wiele emocji i radości. Wiele osób, przyjeżdżając na ŚDM, przybyło właśnie z misją i pragnieniem odwiedzenia właśnie tego miejsca, sanktuarium Bożego Miłosierdzia – zaznaczył kapłan.
Z kolei Lucia Varela, która przyjechała z Francji, zauważyła, że jej rodacy przyjechali z różnych stron i przeżywają wiarę w różny sposób. – Wierzę, że Rok Miłosierdzia, jaki właśnie obchodzimy, pozwoli nam przybliżyć się jeszcze bardziej do tego przesłania, do sakramentu spowiedzi. W tej drodze wiary poprzez swoje słowa wspiera nas Ojciec Święty. Prawdą jest, że we Francji dziś przeżywamy trudne chwile, i mamy nadzieję, że te Światowe Dni Młodzieży przyniosą nam wiele łask. Mamy nadzieję, że sytuacja we Francji i w państwach Europy się zmieni. Potrzeba nam pokoju i potrzeba wiele miłosierdzia, aby zrozumieć to, czego doświadczamy – powiedziała.
Pielgrzymka Miłosierdzia trwać będzie w Łagiewnikach do piątkowego południa.
Małgorzata Pabis