Fatimskie wotum w Radomsku
Niedziela, 24 kwietnia 2016 (22:41)Parafia pw. św. Rocha w Radomsku (archidiecezja częstochowska) była dzisiaj kolejnym etapem peregrynacji kopii figury Matki Bożej Fatimskiej, która podąża do parafii pw. św. Józefa Robotnika w Surgucie na Syberii.
Fatimskie wotum za pontyfikat św. Jana Pawła II powitał ks. Stanisław Kotyl, który wyraził radość z faktu, iż pielgrzymujący z Fatimy do Rosji wizerunek Maryi nawiedził parafię, w której jest proboszczem od 2008 roku.
Okolicznościowe homilie głosił ks. kanonik Stanisław Sikora. Przybliżając treść fatimskich objawień, kaznodzieja zwrócił uwagę na jego aktualność i potrzebę konkretnej odpowiedzi na prośby Matki Bożej skierowane do ludzi w 1917 roku.
W najbliższą niedzielę, 1 maja, figura Matki Bożej Fatimskiej gościć będzie w parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Brańszczyku (diecezja łomżyńska) oraz kolegiacie pw. Przemienienia Pańskiego w Garwolinie (diecezja siedlecka).
Sebastian Karczewski, Radomsko