Drugi dzień świętowania
Piątek, 15 kwietnia 2016 (10:12)Posiedzeniem Konferencji Episkopatu Polski w katolickim gimnazjum im. św. Stanisława Kostki w Poznaniu rozpoczął się drugi dzień oficjalnych uroczystości 1050. rocznicy Chrztu Polski. Wcześniej wierni spędzili całą noc w poznańskiej farze na czuwaniu.
O godz. 9.00 księża biskupi spotkali się na posiedzeniu Konferencji Episkopatu Polski w katolickim gimnazjum im. św. Stanisława Kostki przy ul. Głogowskiej w Poznaniu.
O godz. 12.00 w Sali Ziemi na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich rozpoczną się uroczyste obrady Zgromadzenia Narodowego z orędziem prezydenta Andrzeja Dudy. Następnie zabrzmi jubileuszowe „Oratorium 966.pl”.
O godz. 15.45 rozpocznie się procesja maryjna z fary do katedry poznańskiej, gdzie o 17.00 rozpocznie się Msza św. Przewodniczyć jej będzie legat papieski ks. kard. Pietro Parolin, sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej.
Dzisiejszy dzień zakończy się Apelem Jasnogórskim w bazylice archikatedralnej pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Poznaniu. Rozważanie poprowadzi ks. kard. Zenon Grocholewski, były pPrefekt Kongregacji ds. Edukacji Katolickiej.
Transmisję z dzisiejszych uroczystości przeprowadzi Telewizja Trwam.
RS, KAI