• Wtorek, 17 marca 2026

    imieniny: Patryka, Zbigniewa, Gertrudy

Manchester ciągle na dnie

Piątek, 19 lutego 2016 (20:26)

Łukasz Piszczek przyczynił się do zwycięstwa Borussi Dortmund w spotkaniu przeciwko FC Porto. Polak zdobył pierwszą bramkę dla BVB. Niepodziewanie, porażką Manchesteru United, zakończył się mecz w Danii przeciwko FC Midtjylland. Od pierwszej minuty w barwach Fiorentiny w meczu z Tottenhamem zagrał Jakub Błaszczykowski, który zanotował asystę.

Łukasz Piszczek dał prowadzenie Borussi już w 6. minucie spotkania. Polak po dośrodkowaniu z lewej flanki uderzył na bramkę strzeżoną przez Ikera Casillasa. Hiszpan obronił strzał prawego obrońcy, ale wobec dobitki głową był już bezradny. Wynik spotkania w drugiej połowie ustalił Marco Reus. Niemiec przymierzył z czternastu metrów po podaniu Henricha Mchitarjana, piłka odbiła się jeszcze od Martinsa Indiego i wpadła do siatki.

Niespodziewanie duńskiemu FC Midtjylland ulegli piłkarze Manchesteru United. Choć Louis van Gaal wystawił kilku zmienników, to po zawodnikach pokroju Juana Maty, Anthony’ego Martiala czy Daleya Blinda spodziewano się znacznie więcej. Prowadzenie, które dał gościom Memphis Depay, szybko zniwelował Pione Sisto. Bramkę na wagę zwycięstwa płaskim strzałem tuż przy słupku w 77. minucie zdobył Paul Onuachu.

Od pierwszej minuty w rywalizacji Fiorentiny z Tottenhamem na boisku pojawił się Jakub Błaszczykowski. Anglicy objęli prowadzenie po rzucie karnym, wykorzystanym przez Nacera Chadliego. Do remisu strzałem z dystansu w samo okienko doprowadził Federico Bernardeschi, a asystę przy jego golu zaliczył Błaszczykowski. Polski skrzydłowy chwilę później został zmieniony przez Nikolę Kalinicia, a spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1.

W barwach Sevilli ponownie z powodu kontuzji nie zagrał Grzegorz Krychowiak. Andaluzyjczycy bez pomocy Polaka gładko pokonali norweskie Molde. Bramki dla drużyny Unaia Emery’ego zdobyli Fernando Llorente (dwie) oraz Kevin Gameiro (jeden gol).

W spotkaniu Villarrealu z Napoli, które miało być jednym z hitów 1/16 finału Ligi Europejskiej, z boiska wiało niesamowitą nudą. Jedyną bramkę w 82. minucie strzałem z rzutu wolnego zdobył Denis Suárez.

Wysokie zwycięstwo odniosła pogrążona w kryzysie Valencia. Podopieczni Garry’ego Nevilla rozbili aż 6:0 Rapid Wiedeń. Wszystkie gole padły już w pierwszej połowie, a ich autorami byli Santi Mina (dwa trafienia), Daniel Parejo, Alvaro Negredo, André Gomes oraz Rodrigo.

Swój mecz wygrali także piłkarze Bayeru Leverkusen. Aptekarze pokonali 1:0 Sporting Lizbonę. Zwycięstwo Niemcom dał Karim Bellarabi. Gospodarze kończyli mecz w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Rubena Soredo.

Komplet czwartkowych wyników 1/16 finału Ligi Europejskiej:

RSC Anderlecht Bruksela – Olympiakos Pireus 1:0 (0:0)
Kara Mbodji 67’

Borussia Dortmund – FC Porto 2:0 (1:0)
Łukasz Piszczek 6’ Marco Reus 71’

ACF Fiorentina – Tottenham Hotspur 1:1 (0:1)
Federico Bernardeschi 59’ – Nacer Chadli 37’ (k.)

FC Midtjylland – Manchester United 2:1 (1:1)
Pione Sisto 44’ Paul Onuachu 77’ – Memphis Depay 37’

Sevilla FC – Molde FK 3:0 (1:0)
Fernando Llorente 35’ 49’ – Kevin Gameiro 72’

AS Saint-Etienne – FC Basel 3:2 (2:1)
Moustapha Sall 9’ Kévin Monnet-Paquet 39’ Jean-Christophe Bahebeck 77’ – Walter Samuel 44’ Marc Janko 56’

Villarreal CF – SSC Napoli 1:0 (0:0)
Denis Suárez 82’

FC Augsburg – Liverpool FC 0:0

Galatasaray Stambuł – SS Lazio Rzym 1:1 (1:1)
Sabri Sarioglu 13’ – Sergiej Milinković-Savić 21’

Olympique Marsylia – Athletic Bilbao 0:1 (0:0)
Aritz Aduriz 54’

Szachtar Donieck – Schalke 04 Gelsenkirchen 0:0

FC Sion – SC Braga 1:2 (0:1)
Moussa Konate 54’ – Nikola Stojiljković 13’ Rafa Silva 61’

AC Sparta Praga – FK Krasnodar 1:0 (0:0)
Lukas Julis 64’

Sporting Lizbona – Bayer 04 Leverkusen 0:1 (0:1)
Karim Bellarabi 26’

Valencia CF – SK Rapid Wiedeń 6:0 (5:0)
Santi Mina 4’ 25’ Daniel Parejo 10’ Alvaro Negredo 29’ André Gomes 35’ Rodrigo 89’

Wojciech Heron