Za dwa miesiące ruszy proces ws. Amber Gold
Niedziela, 27 grudnia 2015 (14:27)Na koniec lutego lub początek marca 2016 r. planowane jest rozpoczęcie procesu ws. afery Amber Gold. Przed Sądem Okręgowym w Gdańsku staną były prezes spółki Marcin P. i Katarzyna P. oskarżeni m.in. o oszustwo znacznej wartości i pranie brudnych pieniędzy.
– Obecnie sąd rozpoznający sprawę w dalszym ciągu zapoznaje się ze zgromadzonym materiałem dowodowym. Jednocześnie na połowę stycznia 2016 r. planowane jest posiedzenie organizacyjne, na którym zostaną podjęte szczegółowe decyzje co do planowania i organizacji rozprawy głównej, takie jak kolejność przeprowadzania dowodów czy wyznaczenie jej terminów – poinformowała Małgorzata Borek z biura rzecznika prasowego Sądu Okręgowego w Gdańsku.
Podkreśliła zarazem, że rozprawy w procesie Amber Gold będą wyznaczane z dużą częstotliwością – 2-3 razy w tygodniu – co pozwoli na szybkie i sprawne prowadzenie postępowania.
RS, PAP