Jesień życia
Piątek, 16 października 2015 (09:18)Dziś ostatni dzień konferencji naukowej IV Dni Godności Życia w Białymstoku.
Dzisiejszy trzeci ostatni panel konferencji „Jesień życia” odbędzie się w Auli Magna Pałacu Branickich, przy ul. Jana Kilińskiego 1.
Panel o godz. 14.30 otworzy dr Tadeusz Borowski-Beszta. Pierwszy wykład dzisiejszego dnia wygłosi ks. prof. dr hab. Paweł Bortkiewicz TChr. Tytuł jego wystąpienia to: „Umieć cieszyć się życiem. Godność życia w starości”. Kolejny głos zabierze ks. dr hab. Marek Ławreszuk, który przygotował wykład pt. „Starość w nauczaniu Kościoła prawosławnego”.
„Mądrościowy wymiar sędziwości człowieka” – to tytuł wykładu przygotowanego przez prof. Tadeusza Guza. Z kolei prof. dr hab. n. med. Stanisław Pużyński zmierzy się z tematem: „Smutek, lęki, depresja w wieku podeszłym”. A s. Michaela Rak przygotowała wykład pt. „Dziś i jutro opieki hospicyjnej na Litwie”.
Po wykładach podsumowania i oficjalnego zamknięcia konferencji dokona ks. bp dr hab. Henryk Ciereszko.
Następnie odbędzie się projekcja filmu „Irena Konieczna – cała dla życia”, w reżyserii Joanny Adamik i Katarzyny Katarzyńskiej.
Konferencję o godz. 17.00 zamknie IX Koncert TOTUS TUUS organizowany przez Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Musica Sacra i Impresariat Pro Art.
RS