• Piątek, 3 kwietnia 2020

    imieniny: Pankracego, Ryszarda

Hiszpanie rozgromili Irlandczyków

Piątek, 15 czerwca 2012 (06:55)

Wynikiem 4:0 zakończył się wczorajszy mecz między Hiszpanią a Irlandią, która jest pierwszą drużyną odpadającą z tegorcznych, piłkarskich mistrzostw Europy.

 
Pierwsi ruszyli do ataku Irlandczycy. Simon Cox zmusił do interwencji rozgrywającego 133. mecz w barwach drużyny mistrzów świata i Europy Ikera Casillasa. Nie minęły jednak cztery minuty, a do siatki trafił Fernando Torres. Napastnik Chelsea Londyn wykorzystał brak zdecydowania obrońców irlandzkich, którzy nie potrafili wybić piłki z linii 16 metrów, obiegł ich i silnym strzałem pokonał Shaya Givena. Przed przerwą szanse podwyższenia prowadzenia mieli David Silva, Gerard Pique i Andres Iniesta, ale bardzo dobrze spisywał się bramkarz Aston Villi. Tuż po zmianie stron Silva ośmieszył trzech obrońców irlandzkich, tańczył z piłką w polu karnym i posłał ją między ich nogami. Zaskoczony Given nawet się nie poruszył. Grający ze swobodą Hiszpanie strzelali kolejne bramki: na 3:0 Torres, kończąc szybki kontratak, a czwartego gola strzelił Cesc Fabregas. Irlandczycy przeprowadzili w drugiej połowie praktycznie jedną groźną akcję. Strzał Robbiego Keane'a pewnie obronił Casillas.

Podopieczni Giovanniego Trapattoniego jako pierwsi żegnają się z Euro 2012. W dwóch meczach nie zdobyli punktu. O awans do ćwierćfinału będą walczyli Hiszpanie i Chorwaci w bezpośrednim starciu oraz Włosi, którzy zmierzą się z grającym o honor zespołem Irlandii. 

IK, PAP